українська російська англійська
Микола Азаров: Виплата "тисячі гривень" було суто популістським рішенням
29.12.2011 | 18:50
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Виплата "тисячі гривень" Урядом Юлії Тимошенко було чисто популістським рішенням, яке посилило економічну кризу. Про це заявив Прем'єр-міністр України Микола Азаров на своїй сторінці в Фейсбуці, відповідаючи на питання про можливе відновлення виплат за радянськими вкладами.

За 2006 і 2007 роки Уряд Януковича зумів створити фінансовий запас міцності і накопичив в Казначействі дуже велику суму: 24 млрд. грн.

«Для чого ми це зробили? Тому що ми прекрасно бачили, наскільки нестійка світова економічна ситуація. І ця подушка безпеки могла б допомогти країні подолати тимчасові економічні труднощі», - сказав Микола Азаров. - Наприкінці 2007 року Уряд очолила Тимошенко. Що вона зробила? Вона прийняла рішення розпочати виплати так званої Юліної тисячі. Це було суто популістське рішення. Вона використовувала цей ресурс, який їй дістався, і приступила до виплати цієї тисячі».

Але закінчилося це не так, як очікували люди. По-перше, в Україні почалася сильна інфляція і зростання цін. «Вона спробувала вирішити цю проблему ревальвацією гривні, і курс гривні зробила 4,5-4,4 за один долар. Експортери понесли збитки, імпортери значно збільшили імпорт. І тут вже пішли втрати валютних резервів. Тож за короткий проміжок часу ми втратили гривневі резерви в Казначействі і валютні резерви в Національному банку. А тут саме грянула світова фінансова криза, до якої Україна виявилася не просто не підготовленою, а ще й ослабленою. Саме тому в Україні стався важкий економічний спад. Згадайте, протягом двох років заробітні плати і пенсії були заморожені», - сказав Прем'єр-міністр.

Почалася банківська криза і люди не могли отримати свої депозити. Загалом вийшло: хотіли, як краще, а вийшло, як завжди.

«А, якщо говорити по суті проблеми, то те рішення Тимошенко ніяк не вирішило проблему заборгованостей перед вкладниками Ощадбанку, бо за оцінками 1997 року загальна заборгованість перевищує 130 млрд. грн., а в сьогоднішніх цінах це як мінімум в 2 рази більше. До того ж, і так звану тисячу отримали далеко не всі з тих, хто мав її отримати», - сказав Глава Уряду.

Він підкреслив, що крім піару, ніякої користі від цього рішення ні людям, ні країні не було. Тому рішення про виплату за радянськими вкладами має бути «ретельно вивірене, прораховано, і тільки тоді можна виходити з цим до людей».

 

версія для друку