українська російська англійська
Микола Азаров: Газові угоди 2009 року не відповідають рівню стратегічного партнерства України та РФ
29.12.2011 | 20:57
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем'єр-міністр України Микола Азаров переконаний, що газові угоди 2009 року не відповідають рівню стратегічного партнерства між Україною та Російською Федерацією. Про це він заявив у четвер в програмі «Іспит для влади» на Першому національному каналі.

«Я ще раз повторюю: якщо розрахунок у керівництва Росії є на максимальну поточну вигоду, то я б не назвав цей розрахунок стратегічним. Оскільки я неодноразово цей аргумент висловлював, що відносини між нашими країнами не обмежуються тільки газом, і вони не повинні обмежуватися тільки газом. Вони багатогранні, широкі, вони мають враховувати не тільки економічні аспекти, але і, наприклад, гуманітарний аспект. І якщо ми дійсно стратегічні партнери, то перше - ми повинні відповісти на просте питання: чому Україна має отримувати газ за найвищою ціною в Європі? Хіба це не абсурд?», - підкреслив Микола Азаров. При цьому він зазначив, що російське керівництво дуже неохоче йде на переговори про перегляд формули ціни на газ.

За словами Миколи Азарова, в ході переговорів він пересвідчився: росіяни виходять із того, що необґрунтовано висока ціна на газ призведе до поступового занурювання України в боргову яму, а тому вона рано або пізно буде змушена погоджуватися на будь-які умови.

«На останніх переговорах і Президент, і я, ми чітко заявили: якщо ви (керівництво РФ) продовжуєте розраховувати на те, що нас можна поставити в такі умови, коли ми будемо згодні прийняти будь-які ваші вимоги, то ви глибоко помиляєтеся. Так, нам дуже важко, але ми витримали 2011 рік. У 2011 році середня вартість газу становила 400 доларів. Неймовірно важко було витримати, але ми витримали. І ми вистоїмо і в 2012 році. Але ми зробимо відповідні висновки, і ці висновки говоритимуть про те, що ви не вважаєте нас стратегічним партнером. Це абсолютно неправильна позиція», - підкреслив Микола Азаров.

Крім того, Глава Уряду нагадав, що Україна в майбутньому наполегливо добиватиметься перегляду кабальних газових угод і справедливої ціни на газ, яка з урахуванням харківської знижки має становити приблизно 250 доларів за тисячу кубометрів.

«Ми наполегливо добиватимемося перегляду цього кабального контракту та пошуку взаємоприйнятних і компромісних умов. Причому наша умова дуже проста: нам не треба ніяких знижок, не треба ніяких пільг. Ось ціна, за якою ви продаєте газ Німеччині, мінус ціна транзиту - ось наша ціна. І Віктор Федорович її озвучив. Це приблизно 220-250 доларів. Це справедлива ціна», - підсумував Прем‘єр-міністр.

 

версія для друку