українська російська англійська
На Волині триває реформування медичного обслуговування
06.01.2012 | 13:13
Волинська ОДА

На базі Ковельської центральної районної лікарні проведено нараду з обговорення механізмів взаємодії адміністраторів та медиків у рамках новоствореного Ковельського госпітального округу. Нагадаємо – до нього увійшли лікувальні установи 4 районів Волині. Від виконавчої влади в нараді взяли участь голова облдержадміністрації Борис Клімчук та начальник управління охорони здоров’я Ігор Ващенюк.

Під час обговорення в Ковелі враховано  досвід об’єднання  Шацької та Любомльської районних лікарень в єдиний медичний простір, в тому числі – аспекти фінансування медичних послуг, яке буде здійснюватись з бюджетів різних рівнів та різних адміністративних одиниць. Що стосується статистичних ліжкомісць, загальний фонд Ковельського госпітального округу зросте на 450 і становитиме 1190 ліжок. Це дозволить поліпшити умови перебування хворих у стаціонарах. Уже в січні  лікарі Ратнівщини, Старовиживщіни та Турійщини можуть спрямовувати своїх пацієнтів на лікування до Ковельської ЦРЛ. У цій же лікарні прийматимуть пологи турійчанок.

Медики сподіваються, що після оптимізації структури лікарень названих районів у місцевих жителів відпаде гостра потреба у госпіталізації в обласній клінічній лікарні. Для усунення диспропорцій у єдиному медичному просторі у Ковельську центральну районну лікарню за державні кошти додатково закуплять сучасне медичне обладнання, навчать персонал ним користуватись. Після цього в обласну клініку прийматимуть пацієнтів лише за направленням з госпітальних округів - тих, хто справді потребує високоспеціалізованого лікування.

Для оперативного підвезення хворих до центру госпітального округу розширять можливості Ковельської станції швидкої допомоги. Замість 15-ти нині діючих буде організовано роботу 22-ох бригад, що працюватимуть у нових спецавтомобілях, які планується придбати за кошти державного бюджету. Карети швидкої базуватимуться на 13-ти підстанціях невідкладної допомоги округу. Їх робота контролюватиметься диспетчерською службою з системою навігації та зв’язку, що дозволяє в реальному часі відстежувати рух автомобіля та за потребою – заздалегідь готувати операційну залежно від стану пацієнта, якому необхідна допомога. Після реорганізації швидка допомога прибуватиме на місце виклику, навіть  у найвіддаленішу точку округу, не пізніше, ніж за 20 хвилин.

 

 

версія для друку