українська російська англійська
Митники виявили приховану валюту в розмірі одного мільйона
06.01.2012 | 09:23
Прес-служба Державної митної служби

Співробітники митниці спільно з прикордонниками під час здійснення перевірки потягу російського напрямку виявили один  мільйон російських рублів.

Під час проведення митного контролю потягу сполученням «Харків-Москва» в одному з  вагонів було проведено усне та письмове декларування пасажирів.   Громадянин України заявив, що крім особистих речей нічого не переміщує. Однак під час огляду багажної полиці було виявлено у спальному матраці валюту, яку даний громадянин приховав від митників, в кількості понад одного мільйона рублів Російської Федерації.

Складено протокол про порушення митних правил за  ознаками ст.352 Митного кодексу України, а предмети порушення – вилучено.

Нагадуємо, що згідно з законодавством України, фізична особа незалежно від віку має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що не перевищує в еквiвалентi 10 тис. євро без письмового декларування митному органу.    Якщо ж сума перевищує еквiвалент 10 тис. євро, переміщення валюти можливо за наявності документів, що підтверджують зняття готівки з рахунків банків (фінансових установ), виключно на ту суму, що перевищує в еквiвалентi 10 тис. євро, за умови обов’язкового письмового декларування валюти митному органу в повному обсязі.

У даному випадку резидент перевозив суму валюти у перерахунку на євро –  24 тис. євро, однак  не тільки не надав відповідних документів на 14 тис. євро, а ще й приховав гроші.

 

 

версія для друку