українська російська англійська
Україна запроваджує модель ЄС у контролі за безпечністю та якістю харчової продукції
10.01.2012 | 10:11
Прес-служба Державної ветеринарної та фітосанітарної служби

З метою посилення системного контролю за продуктами харчування від виробництва до реалізації Кабінет Міністрів прийняв рішення щодо утворення моделі продовольчого контролю за зразками Євросоюзу, – повідомив Голова Держветфітослужби України Іван Бісюк.

«За прикладом держав Євросоюзу Держветфітослужба України в повному обсязі зможе контролювати якість та безпечність продуктів харчування: від внесення органічних та мінеральних добрив у ґрунт, кормів тварин, моніторингу залишків пестицидів і ветеринарних препаратів у продукції тваринного походження і до переробки рослинницької та тваринницької сировини, належного постачання до споживача, контролюючи логістичні ланцюжки та реалізацію по всій території держави», - додав Голова Державної ветеринарної та фітосанітарної служби.

За його словами, реформа харчової галузі передбачає створення єдиного компетентного органу на основі Державної ветеринарної та фітосанітарної служби. Проте, це не означає, що відтепер лише ветеринарні лікарі мають контролювати продукти рослинного походження, або спеціальне дієтичне та дитяче харчування. Саме з цією метою до штату державної служби Компетентного органу будуть переведені фахівці з інших структур.

Іван Бісюк заявив, що створення єдиного державного органу з контролю за якістю харчової продукції сприятиме підвищенню рівня контролю за її безпечністю. Компетентний орган формується на основі Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України, до якої долучаться фахівці гігієни харчування, фітосанітарного напрямку, карантину та захисту рослин. Доти, поки новоутворений компетентний орган не буде здатен в повному обсязі перейняти всі функції, їх будуть виконувати спеціалісти санітарно-епідеміологічної служби, які і до сьогодні професійно та відповідально виконували таку діяльність.

Світова практика постійно доводить, що найбільш ефективний і прозорий контроль за якістю продукції здійснює єдиний компетентний орган. В Україні, як і в багатьох інших країнах світу, створення такої державної структури є прерогативою Президента та Уряду. Проте, на сьогодні, жоден інший орган, до компетенції якого входить контроль за безпечністю продукції, не бажає позбуватися важелів впливу.

Новоутворений компетентний орган збереже набутий досвід та стане прозорішим, як цього вимагає час та міжнародна спільнота.

 

версія для друку