українська російська англійська
Україна зближується з ЄС у сфері контролю за продовольчими товарами
10.01.2012 | 16:00
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Однією з прерогатив Уряду є посилення системного контролю за продуктами харчування - від їхнього виробництва до реалізації. З цією метою Кабінет Міністрів прийняв рішення утворити модель продовольчого контролю за зразками Євросоюзу.

Передбачається, що незабаром буде створено єдиний компетентний орган на основі Державної ветеринарної та фітосанітарної служби. Цей державний орган, так як і в Європі, зможе контролювати безпечність продуктів харчування: від внесення органічних та мінеральних добрив у ґрунт, кормів тварин, моніторингу залишків пестицидів і ветеринарних препаратів у продукції тваринного походження і до переробки рослинницької та тваринницької сировини, належного постачання до споживача, контролюючи логістичні ланцюжки та реалізацію по всій території держави.

Згідно з новою моделлю продовольчого контролю за безпекою стежитимуть не лише фахівців Державної ветеринарної та фітосанітарної служби, до них будуть долучені  фахівці з гігієни харчування, фітосанітарного напрямку, карантину та захисту рослин.

Доти, поки новоутворений компетентний орган не буде здатен в повному обсязі перейняти всі функції, їх будуть виконувати спеціалісти санітарно-епідеміологічної служби.

 

версія для друку