українська російська англійська
Мінфін запроваджує постійні зустрічі з банками - первинними дилерами на ринку державних цінних паперів
10.01.2012 | 17:55
Прес-служба Міністерства фінансів

Міністерство фінансів запроваджує постійні зустрічі з банками - первинними дилерами на ринку державних цінних паперів. Про це повідомив Міністр фінансів Федір Ярошенко під час першої такої зустрічі, яка відбулася 10 січня 2012 року.

Для підведення підсумків минулого року та огляду найближчих перспектив на 2012 рік були запрошені банки - первинні дилери на ринку державних цінних паперів, з якими Міністерство фінансів України уклало договори про співпрацю та які мають виключне право участі у розміщеннях облігацій внутрішніх державних позик.

Як відзначив Федір Ярошенко, минулий 2011 рік для Міністерства, як Емітента, розпочався добре: з успішних розміщень не лише короткострокових паперів, але й 3- та 5-річних облігацій, а також суттєвого зниження ставок.

Два успішні розміщення єврооблігацій у лютому і червні, а також збільшення податкових надходжень, дозволили задовольнити потребу Мінфіну у коштах.

Окрім того, наприкінці року ринку були запропоновані нові інструменти – індексовані та деноміновані у доларах державні облігації, які сприяли відновленню попиту на державні запозичення.

Позитивним моментом у планах на наступний рік, за словами Міністра, є надання переваги внутрішнім запозиченням над зовнішніми.

«Основним завданням боргової політики є оптимізація державного боргу таким чином, щоб він виступав інструментом економічного зростання в державі, а не був борговим тягарем для економіки. У цьому питанні нам необхідно об’єднати зусилля на основі конструктивного діалогу та погоджених спільних дій», - підсумував Федір Ярошенко.

 

 

версія для друку