українська російська англійська
В Україні удосконалюють законодавство про цінні папери
12.01.2012 | 10:14
Прес-служба Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку

10 січня 2012 року Верховна Рада України прийняла у першому читанні проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства про цінні папери (реєстраційний номер – 8120 - д), який було розроблено Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку  (ДКЦПФР).

«Цей законопроект вплине одразу на декілька важливих напрямів функціонування ринку цінних паперів, як то визначення регульованого фондового ринку, а також кваліфікованих інвесторів, емісія та обіг цінних паперів і певні питання реклами. Підготовлений регулятором нормативно-правовий акт спрямований на створення сприятливих умов для зростання ефективності вітчизняного фондового ринку», - зауважив Голова Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку Дмитро Тевелєв, доповідаючи у парламенті.

Зокрема, законопроектом пропонується визначити поняття «регульований (організаційно оформлений) фондовий ринок», що представлений фондовими біржами, функціонування яких полягає у забезпеченні проведення регулярних торгів цінними паперами та іншими фінансовими інструментами, а також організації централізованого укладання та виконання договорів щодо цінних паперів та інших фінансових інструментів. Крім того, з метою запобігання створенню маніпуляційних схем щодо купівлі-продажу цінних паперів на регульованому фондовому ринку законопроектом передбачено встановити заборону зміни ціни та строків виконання договорів, укладених на фондовій біржі шляхом подачі сторонами публічних пропозицій (оферт).

Також даний законопроект спрямований на підвищення ефективності державного регулювання функціонування ринку цінних паперів шляхом доповнення законодавства нормами щодо пруденційного нагляду за професійними учасниками фондового ринку та дотримання ними пруденційних нормативів, адже це є підтвердженням їх фінансової надійності та здатності покриття різноманітних ризиків при здійсненні ними діяльності на фондовому ринку.

Додамо, що даний законопроект передбачає удосконалення законодавства України в частині реклами на ринку цінних паперів. Законодавче введення нових норм повинно сприяти більш етичній поведінці компаній щодо споживачів реклами та забезпечити захист прав споживачів реклами, підвищивши відповідальність рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами за дотримання законодавства щодо реклами на ринку цінних паперів, що, в свою чергу, має сприяти підвищенню довіри потенційних вітчизняних та іноземних інвесторів до фондового ринку України.

Найближчим часом планується отримання коментарів та зауважень стосовно тексту проекту закону від депутатів, а незабаром – і, остаточне, друге читання законопроекту.

 

 

версія для друку