українська російська англійська
Буковина посідає перше місце у державі за темпами зниження злочинності
12.01.2012 | 17:46
Чернівецька ОДА

12 січня відбулося розширене засідання колегії прокуратури Чернівецької області, участь у якому взяли заступник Генерального прокурора України Віктор Войцишин, голова Чернівецької обласної державної адміністрації Михайло Папієв, заступник голови обласної ради Валентин Маніліч. На колегії йшлося про підсумки роботи органів прокуратури за минулий рік з питань наглядової діяльності, дотримання законодавства щодо захисту державних інтересів, прав і свобод громадян, ведення досудового розслідування кримінальних справ. Як поінформував під час засідання колегії прокурор області Петро Коваль, внаслідок вжитих у взаємодії з правоохоронними органами заходів Буковина посідає перше місце у державі за темпами зниження злочинності.

За його словами, в області у минулому році зменшилась кількість таких видів злочинів, як тяжкі тілесні ушкодження, розбої, грабежі, шахрайства, крадіжки особистого майна. Актуальною, як зауважив Петро Коваль, залишається боротьба з корупцією, захист прав неповнолітніх, охорона довкілля, лісових та земельних ресурсів.

Глава облдержадміністрації Михайло Папієв у своєму виступі відзначив позитивні зміни в роботі обласної прокуратури, зокрема, підвищення рівня її відкритості та ефективності, і висловив переконання, що зростання довіри громадян до органів прокуратури зумовлено більш тісною співпрацею правоохоронців з інститутами громадянського суспільства – громадськими радами і громадськими організаціями, засобами масової інформації. “Завдяки співпраці обласної влади, правоохоронних органів та прокурорському реагуванню на сьогодні в області суттєво – майже в 11 разів – скорочено заборгованість з виплати заробітної плати”, – констатував керівник виконавчої крайової влади. Він підкреслив, що це – результат спільної роботи, у тому числі і комісії з питань погашення заробітної плати, пенсій, стипендій, соціальних виплат, створеної при облдержадміністрації. Михайло Папієв повідомив, що своїм розпорядженням він розширив функції цієї комісії, і відтепер на неї додатково покладено завдання забезпечити контроль за розрахунками сільськогосподарських підприємств з жителями регіону за земельні і майнові паї згідно з укладеними договорами оренди.

Голова облдержадміністрації відзначив також роботу органів прокуратури Буковини щодо виявлення порушень у бюджетній сфері – викрито низку злочинів, якими заподіяно збитки державі: позови прокурорів щодо захисту інтересів держави у сфері державної та комунальної власності було подано до судових органів і майже всі задоволено. У своєму виступі Михайло Папієв, серед іншого, звернувся до органів прокуратури з проханням забезпечити належний нагляд за додержанням виборчого законодавства під час підготовки та проведення у цьому році парламентських виборів. “Буковина завжди демонструвала згуртованість та розуміння демократії як відповідальності та високого громадянського обов’язку. Маю впевненість, що так буде і надалі. Свою роль у цьому відіграватимуть і органи прокуратури області”, – зазначив голова облдержадміністрації. 

Віктор Войцишин назвав роботу органів прокуратури Буковини позитивною та визначив ті пріоритетні завдання, над якими їм належить працювати у поточному році, – забезпечення конституційних прав і свобод громадян, захист інтересів держави та громадян у використанні земельних ресурсів, захист інтересів держави від посягань у бюджетній сфері.

 

версія для друку