українська російська англійська
Дніпропетровщина має достатньо зерна, щоб забезпечити пекарів борошном до 2013 року
13.01.2012 | 09:48
Дніпропетровська ОДА

Запасів продовольчого зерна на Дніпропетровщині достатньо, щоб забезпечити хлібопекарські підприємства борошном до 2013 року. Заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Любович провів робочу нараду щодо забезпечення сировиною хлібопекарських підприємств. У заході взяли участь керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, керівники зернопереробних та хлібопекарських підприємств.

На нараді були розглянуті питання забезпечення хлібопекарських підприємств сировиною на 2012 рік та підбито підсумки роботи підприємств за 2011 рік.

Щомісячна потреба хлібопекарських підприємств у продовольчому зерні складає 20,8 тис тонн. Щодоби хлібозаводами Дніпропетровської області випікається у середньому 500 тонн хліба. Станом на 1 січня 2012 року в області задекларовано 1, 51 млн тонн зерна, у тому числі 390,5 тис тонн продовольчого зерна. Із нього для хлібопекарської промисловості виділено 279 тис тонн. Це повністю покриє потребу хлібопекарських підприємств до початку 2013 року.

З метою підтримки у 2011 році стабільних цін на ринку хлібопродуктів Дніпропетровській області наказом Мінагрополітики виділено щомісячний   обсяг борошна 13,2 тис тонн (у тому числі з Аграрного фонду – 10,5 тис тонн щомісяця та з державного резерву 2,66 тис тонн щомісяця) за цінами на 16-20% нижче ринкових.

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України №823-р у Дніпропетровській області створено регіональний запас зерна у кількості 119 тис. тонн (3-місячний запас). Цей запас постійно підтримується.

«Голова облдержадміністрації тримає на постійному контролі ситуацію на регіональному ринку хліба. За ініціативи Олександра Вілкула прийнята обласна Програма формування регіональних ресурсів продовольчого зерна на 2011/2012 маркетинговий рік у Дніпропетровській області. Підписано Меморандум між облдержадміністрацією та підприємствами хлібопекарської й зернопереробної промисловості про спільні дії на хлібному ринку. Крім того, надається державна підтримка щодо часткової компенсації вартості кредитів на придбання технологічного обладнання для хлібопекарських та  зернопереробних підприємств»,– зазначив Олександр Любович.

версія для друку