українська російська англійська
Микола Азаров: Україна сформувала енергетичний баланс з опорою на власні енергоресурси
13.01.2012 | 11:27
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Україна сформувала енергетичний баланс на 2012 рік з опорою на власні енергоресурси. Про це заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров після відкриття новозбудованої ділянки автодороги «Київ-Ірпінь».

«У 2010-2011 роках ми серйозно займалися розвитком вугільної промисловості. У цьому році ми вперше вийшли на профіцит - у нас 5 млн. тонн вугілля у профіциті. Основне завдання: де можна - перейти на власне паливо та альтернативні джерела енергії», - наголосив Микола Азаров. При цьому він підкреслив, що за всіма цими напрямками розроблені відповідні програми.

Микола Азаров зазначив, що у поточному році Україна поставила перед собою завдання значно скоротити споживання дорогого російського газу.

Глава Уряду також підкреслив, що при ціні російського газу 416 доларів за тисячу кубометрів доцільно переводити котельні на вугілля та альтернативні джерела енергії. «Якщо говорити про використання вугілля замість газу, коли газ коштує 416 доларів як зараз, використовувати вугілля доцільно і економічно обґрунтовано. Але якщо вартість газу знизиться приблизно до 220 доларів за тисячу кубометрів, то використання вугілля порівняно з газом стає неефективним. Тому ми повинні надзвичайно гнучко вибудовувати свою економічну політику», - наголосив Микола Азаров.

За його словами, Україна продовжить переговори з російською стороною щодо перегляду кабальних газових контрактів 2009 року: «Ми з одного боку наполегливо ведемо переговори з російськими партнерами, а з іншогоготуємо країну для того, щоб вона витримала таку ціну на газ».

Прем’єр-міністр зауважив, що переговорний процес йде надзвичайно складно, оскільки росіяни отримали надзвичайно вигідну угоду для себе, на відміну від України: «Безумовно, є економічні інтереси у нас і у них. Росіяни отримали надзвичайно вигідний для себе документ і тримаються за нього обома руками, а ми їм говоримо, що крім документу, існує ще життя. Домовимося», - підсумував Микола Азаров.

 

версія для друку