українська російська англійська
Украерорух впровадив аеродромне польотно-інформаційне обслуговування на дев'яти аеродромах України
13.01.2012 | 11:37
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Украерорух завершив упровадження аеродромного польотно-інформаційного обслуговування (AFIS) замість аеродромного диспетчерського обслуговування повітряного руху на аеродромах «Бердянськ», «Житомир (Озерне)», «Сімферополь (Заводське)», «Керч», «Херсон», «Тернопіль», «Хмельницький», «Сєверодонецьк» та «Черкаси». Впровадження AFIS здійснено на виконання наказу Державіаслужби від 22.11.2011 №386.

Впровадження AFIS - це скорочення витрат Украероруху на забезпечення обслуговування повітряного руху в аеродромних зонах. Це дозволило залишити незмінним розмір ставки плати за аеронавігаційне обслуговування на підході та в районі аеродрому у 2012 році: таким чином, не будуть збільшуватись відповідні статті витрат авіакомпаній на аеронавігаційне обслуговування, що не спричинить зростання цін на авіаквитки або погіршення сервісу для пасажирів.

Органи AFIS забезпечують на аеродромних зонах, де не виконуються регулярні рейси та низька інтенсивність повітряного руху, польотно-інформаційне та аварійне обслуговування російською та англійською мовами. Повітряний простір навколо аеродромів з наданням AFIS є неконтрольованим, у межах аеродромних зон польотної інформації встановлено клас G повітряного простору.

Впровадження AFIS здійснюватиметься і на інших аеродромах цивільної авіації, де надання аеродромного польотно-інформаційного обслуговування є більш доцільним порівняно з диспетчерським обслуговуванням повітряного руху. При прийнятті рішення будуть враховані результати експлуатаційних випробувань надання AFIS на згаданих аеродромах, що триватимуть до липня 2012 року.

 

 

версія для друку