українська російська англійська
НКЦПФР вносить зміни до сертифікації професійних учасників фондового ринку
13.01.2012 | 15:34
Прес-служба Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку

НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) прийняла рішення про внесення змін до Положення про сертифікацію осіб, що здійснюють професійну діяльність з цінними паперами в Україні. Відповідного рішення члени Комісії дійшли на засіданні регулятора, що відбулося 12 січня 2012 року.

«Ми розробили даний документ з метою підвищення відповідальності за здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів та запобігання порушень законодавства України про цінні папери сертифікованими особами», - зазначив Олег Науменко, в. о. Директора Департаменту методології регулювання ринку цінних паперів Комісії.

Зокрема, за словами розробників актуалізованого Положення, регуляторний акт передбачає внесення змін до Положення, спрямованих на більш точне визначення процедури розгляду Комісією питання про анулювання сертифіката.

Так, із набранням чинності Положення, буде встановлений чіткий та вичерпний перелік підстав для анулювання сертифікатів фізичним особам за порушення чинного законодавства при провадженні діяльності на ринку цінних паперів України, що дозволить уникнути неоднозначного їх тлумачення зацікавленими особами. Також серед результатів очікується визначення наслідків, які може тягнути за собою недобросовісне здійснення діяльності на ринку цінних паперів та визначення терміну, в який після анулювання сертифікату особа може подавати документи на отримання нового сертифікату.

Зауважимо, що на даному етапі зміни до Положення передається до Міністерства юстиції України для державної реєстрації документа. Відповідне рішення НКЦПФР традиційно набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

версія для друку