українська російська англійська
На Херсонщині мають намір побудувати сонячну електростанцію
13.01.2012 | 17:14
Херсонська ОДА

13 січня 2012 року, голова обласної державної адміністрації Микола Костяк зустрівся з членом правління Асоціації підприємців-фізичних осіб Естонії, депутатом парламенту Естонії Пальтсом Тинісом.

Під час зустрічі сторони обговорили питання впровадження інвестиційної пропозиції естонських компаній з будівництва сонячної електростанції в селі Велика Благовіщенка Горностаївського району потужністю 23 МВт.

Як повідомили представники Естонської делегації, проекти відновлюваної енергетики були реалізовані в Європі (Австрія, Германія) та Естонії. Обсяг інвестицій проекту з будівництва сонячної електростанції в Горностаївському районі становить - 30 млн євро, встановлена потужність: 23 МВт. Термін реалізації проекту: 01 грудня 2012 року.

Підготовка до реалізації проекту на території Херсонської області розпочалася ще у 2011 році. За цей час у с. Велика Благовіщенка було проведено громадські слухання, під час яких було вирішено питання участі інвесторів у соціально-економічній діяльності. Зокрема, окрім створення нових робочих місць, компанія візьме шефство над сільськими школою і клубом та долучиться до розвитку інфраструктури села.

Голова обласної державної адміністрації Микола Костяк відзначив, що пропозиція естонських компаній наразі є дуже актуальною для області, оскільки Херсонщина розташована у вигідній кліматичній зоні та має один з найбільших у країні показник суми ефективних температур. Крім того, область є екологічно чистою і сонячна енергетика у цьому сенсі є найбільш прийнятною.

Микола Костяк також запевнив іноземних інвесторів, що обласна державна адміністрація зробить усе необхідне, для того, щоб під час впровадження проекту не виникало жодних проблем. З цією метою буде утворено відповідну робочу групу.

На завершення зустрічі голова обласної державної адміністрації Микола Костяк та член правління Асоціації підприємців-фізичних осіб Естонії, депутат парламенту Естонії Пальтс Тиніс підписали  меморандум про наміри реалізації проекту в галузі «зеленої енергетики»: будівництва сонячної електричної станції в с. В. Благовіщенка, Горностаївського району, Херсонської області. 

 

 

версія для друку