українська російська англійська
Микола Азаров: Газу достатньо для безперебійного забезпечення громадян у 2012 році
13.01.2012 | 20:20
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

В Україні створено достатній «запас міцності» енергоресурсів для забезпечення потреб у газі в 2012 році. Про це Прем'єр-міністр Микола Азаров повідомив користувачам соціальної мережі Фейсбук.
«Ми на зиму закачали достатню кількість газу, запас якого допоможе нам у 2012 році безперебійно постачати наших людей», - запевнив Глава Уряду.

Прем'єр-міністр також підкреслив, що з урахуванням високої ціни на російський газ, Уряд з першого дня своєї роботи займається розробкою програми заміщення на інші джерела енергії. «Дуже багато було зроблено для розвитку видобутку вугілля, і вперше у нас є профіцит більше 5 млн. тонн вугілля. Це дозволить нам на наших теплових електростанціях використовувати вугілля замість газу. Велика робота проводиться "Нафтогазом" щодо збільшення власного видобутку газу. Ведеться робота із залучення інвесторів з розробки родовищ сланцевого газу. Зрозуміло, що це справа не одного дня, але ми готові до того, щоб протягом обмеженого часу використовувати газозаміщуючі джерела енергії», - поінформував Микола Азаров.

При цьому Прем'єр-міністр висловив сподівання, що переговори з Росією щодо зниження ціни на газ завершаться успішно. «Що ж до нашого головного питання - скільки часу Україна може витримати таку формулу на газ, то однозначної відповіді на це питання немає. Дуже багато залежить від того, як буде розвиватися ситуація у світі, а відповідно і в Україні. Але ми розраховуємо на те, що протягом обмеженого часу ми знайдемо спільну мову з нашими російськими партнерами. А на цей обмежений час запасів міцності у нас вистачить», - сказав він.

Микола Азаров також повідомив, що 17 січня у Москві відбудеться черговий раунд переговорів Міністра енергетики та вугільної промисловості Юрія Бойка з главою "Газпрому" Олексієм Міллером.

 

версія для друку