українська російська англійська
Договір про ЗВТ у рамках СНД - неідеальний, але виключно позитивний для України, - Микола Азаров
13.01.2012 | 19:15
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем'єр-міністр України Микола Азаров вважає Договір про зону вільної торгівлі у рамках Співдружності Незалежних Держав неідеальним, але виключно позитивним для України. Про це Глава Уряду повідомив користувачам соціальної мережі Фейсбук.

«На прес-конференції після підписання Договору щодо зони вільної торгівлі у рамках Співдружності я його оцінив як неідеальний. ...Разом з тим ще раз підкреслюю, цей Договір є виключно позитивним для нашої країни», - наголосив Микола Азаров, додавши, що підписання Договору - це великий крок вперед.

Глава Уряду зазначив, що недоліки Договору пов'язані з існуванням у рамках СНД Митного союзу трьох країн: Росії, Казахстану і Білорусі, між якими відсутні митні кордони та існує вільне переміщення товару.

«Абсолютно очевидно, що ці країни хочуть, щоб у рамках зони спільної торгівлі враховувалася можливість безмитного попадання товару з країн, що не входять у Митний союз. І тому в Договорі є певні позиції, які дозволяють країнам Митного союзу у разі завдання цим країнам значного економічного збитку після проведення консультацій вживати певних заходів захисту. Все це відповідає правилам СОТ, і звичайно проти цього немає заперечень. Проте, як на практиці це застосовуватиметься поки що незрозуміло. Ось одне із застережень, за яким я назвав цей Договір неідеальним», - пояснив Микола Азаров.

 

версія для друку