українська російська англійська
Уряд ініціював надання податкових пільг грантам Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією
16.01.2012 | 13:34
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Кабінет Міністрів схвалив проект Закону «Про здійснення програм Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні», який визначає порядок здійснення програм Глобального фонду в Україні. Документом передбачено низку пільг грантам, які надходять від  цієї організації для боротьби з небезпечними хворобами.

Зокрема, пропонується надання податкових пільг та  звільнення  від сплати мита, з внесенням відповідних змін до Податкового кодексу та  Закону України «Про єдиний митний тариф». Також законопроектом передбачено  зміни до Закону України «Про здійснення державних закупівель» в частині  виключення з-під дії цього закону закупівель товарів, робіт і послуг, що здійснюються за рахунок коштів Глобального фонду.

Допомога Глобального фонду є досить суттєвою  для держави. Однак на сьогодні кошти, які є благодійною допомогою для України, обкладаються податками, витрачається тривалий час і для проведення процедур з визнання товарів, куплених за гранти, гуманітарною допомогою, існують також ряд інших проблемних питань, які ускладнюють надання допомоги для боротьби з небезпечними хворобами в Україні.

Очікується, що прийняття цього закону  сприятиме належному правовому врегулюванню питань реалізації програм Глобального фонду в Україні, дозволить нашій державі отримати додаткове джерело фінансування профілактики ВІЛ-інфекції, лікування догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД у розмірі  300 млн. доларів США, а  в подальшому й інші гранти Глобального фонду , та досягти позитивних зрушень у боротьбі з епідемією  СНІДУ та туберкульозу в Україні.

версія для друку