українська російська англійська
Україна продовжить реалізовувати програми з використання замісної терапії для пацієнтів з ВІЛ/СНІДом
16.01.2012 | 15:50
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Україна продовжить реалізовувати програми з використання замісної терапії для пацієнтів з ВІЛ/СНІДом. Про це заявив виконавчий директор Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією Мішель Казачкін за результатами зустрічі з Прем’єр-міністром України Миколою Азаровим.

«У нас була досить відверта та відкрита дискусія з Прем’єр-міністром України Миколою Азаровим. І він досить чітко висловився: що стосується замісної терапії, то Україна буде продовжувати рухатися окресленим курсом і продовжуватиме використовувати замісну терапію, як засіб профілактики ВІЛ», - заявив Мішель Казачкін. За його словами, є намір охопити програмою замісної терапії 20 тис пацієнтів: «І якщо ця цифра збільшиться, то, можливо, доведеться переглянути існуючі законодавчі нормативи». При цьому виконавчий директор Генфонду відзначив успішне впровадження Україною програм замісної терапії. Він підкреслив, що в регіоні Східної Європи Україна займаю лідируючі позиції у цьому питанні.

Крім того, досягненням України в протидії поширенню ВІЛ/СНІДу, на думку Мішеля Казачкіна, є тісна співпраця громадських організацій з державними структурами, а також застосування антиретровірусного лікування для українських пацієнтів, хворих на СНІД. «На даний момент лікуванням охоплено 25 тис. пацієнтів. Слід зазначити, що коли Україна вперше подавала заявку на участь в програмі, то йшлося лише про 250 пацієнтів. Тобто, ми можемо говорити, що кількість тих, хто отримує допомогу, збільшилася в 100 разів», - зауважив виконавчий директор Генерального фонду.

Загалом, зазначив він, Глобальний фонд надав Україні значні кошти на боротьбу з цією проблемою: з 2003 по 2016 рік наша держава отримає 640 млн. доларів.

«Я вдячний Прем’єр-міністру за те, що така зустріч відбулася. У нас відбулася досить відверта та плідна дискусія», - підкреслив Мішель Казачкін.

 

версія для друку