українська російська англійська
Микола Азаров: У 2013 році всі хворі отримають безкоштовну антиретровірусну терапію
16.01.2012 | 15:45
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Усі хворі, які потребують антиретровірусної терапії, отримуватимуть її у 2013 році безкоштовно. Про це повідомив Прем'єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі 16 січня у Кабінеті Міністрів з виконавчим директором Глобального фонду для боротьби з ВІЛ/СНІДом, туберкульозом та малярією Мішелем Казачкіним.

"У наступному році за рахунок державного бюджету антиретровірусну терапію отримуватимуть понад сорок три тисячі пацієнтів і, практично, ми задовольнимо стовідсотково потребу хворих у антиретровірусній терапії. Для нас це надзвичайно важливе завдання, оскільки люди самі не завжди можуть оплатити таке лікування", - сказав Микола Азаров.

Він додав, що на сьогодні за рахунок бюджету отримують лікування близько 86% хворих.

Прем'єр-міністр зазначив, що за останні два роки вдалося знизити темпи росту захворювань на ВІЛ/СНІД і туберкульоз. Глава Уряду повідомив, що, порівняно з 2004 роком, у 16 разів збільшилося фінансування на лікування та профілактику цих захворювань.

Мішель Казачкін, у свою чергу, відзначив, що Україна досягла успіху в боротьбі з цими недугами.

"Успіхи України у боротьбі з цими проблемами є значними як у регіональному, так і у світовому масштабі", - констатував директор Глобального фонду.

Він підкреслив, що зараз антиретровірусну терапію в Україні отримують понад 25 тисяч осіб, а 7 років тому, коли фонд розпочинав співпрацю з Україною, лікування отримували лише 250 пацієнтів.

Крім того, фонд підтримує структурні зміни в Україні щодо профілактики та боротьби з туберкульозом.

"Стосовно боротьби з туберкульозом, ми підтримуємо ті структурні зміни, які зараз відбуваються в Україні", - сказав Мішель Казачкін.

Серед проблем, які ще потребують вирішення, голова фонду відзначив необхідність збільшення кількості пацієнтів замісної терапії та поліпшення лікування хворих у пенітенціарних закладах.

На це Глава Уряду доручив Міністру охорони здоровя взяти під особистий контроль вирішення вказаних проблем.

 

версія для друку