українська російська англійська
Міністр закордонних справ України провів переговори зі своїм латвійським колегою
16.01.2012 | 16:46
Прес-служба Міністерства закордонних справ

В ході робочого візиту до Латвії 16 січня 2012 року Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко провів переговори з Міністром закордонних справ Латвійської Республіки Едгарсом Рінкевичсом.

У контексті розвитку політичного діалогу сторони домовилися про проведення найближчим часом візитів до Латвії Прем’єр-міністра України та Голови Верховної Ради України.

К.Грищенко запросив свого колегу відвідати Україну у зручний для нього час.

Окрім того, сторони домовилися посилити взаємодію між Міністерствами закордонних справ України  та Латвії, як у контексті двосторонніх відносин, так і у розрізі міжнародної політики.

К.Грищенко та Е.Рінкевичс домовилися провести у другому кварталі ц.р. чергове засідання економічної комісії, а також докласти максимальних зусиль для реалізації проекту потягу контейнерних перевезень „Зубр”. У цьому зв’язку Міністр К.Грищенко поінформував свого латвійського колегу про роботу українських структур для забезпечення безперебійного функціонування цього проекту.

У рамках зустрічі сторони високо оцінили успішну реалізацію проекту реконструкції Ризької української середньої школи - унікального навчального закладу у країнах Балтії, де навчання здійснюється українською і латиською мовами.

Окрема увага під час зустрічі була приділена європейській інтеграції України. Міністр закордонних справ України К.Грищенко висловив вдячність латвійській стороні за послідовну підтримку євроінтеграційних прагнень нашої держави. Міністри позитивно відзначили завершення переговорів між Україною та ЄС щодо Угоди про асоціацію, що відкриває можливості для її подальшого парафування та підписання. Йшлося також про прогрес України у виконанні Плану дій із запровадження безвізового режиму, а також у реалізації Порядку денного асоціації з ЄС.

Під час переговорів Глави зовнішньополітичних відомств обмінялися думками про співробітництво в рамках міжнародних організацій, насамперед - ОБСЄ, ООН та РДБМ (Рада держав Балтійського моря).

За результатами зустрічі Міністри закордонних справ України та Латвії підписали Спільне комюніке, а також виступили на спільній прес-конференції, на якій відповіли на запитання журналістів.

 

версія для друку