українська російська англійська
Робота Дніпропетровщини щодо влаштування дітей у прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу оцінена позитивно
16.01.2012 | 17:48
Дніпропетровська ОДА

Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко позитивно відзначив роботу Дніпропетровської облдержадміністрації щодо влаштування дітей у прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу. Про це він заявив на брифінгу в Києві.

Зокрема, Юрій Павленко зазначив, що Президент України Віктор Янукович позитивно оцінює результати роботи місцевих органів влади в листопаді-грудні 2011 року із забезпечення права дитини-сироти на виховання в сім'ї.

Говорячи про позитивні результати роботи у 2011 році щодо влаштування дітей у прийомні сім'ї та дитбудинки сімейного типу, Юрій Павленко звернув особливу увагу на діяльність Дніпропетровської ОДА – в області протягом року у прийомні сім'ї та дитбудинки сімейного типу влаштували вдвічі більше дітей, ніж у 2010 році. Зокрема, у 2011 році у прийомні сім'ї та дитбудинки сімейного типу області влаштовано 261 дитину, у 2010 році – 129.

За ініціативи губернатора Олександра Вілкула спільно з Фондом «Розвиток України» на Дніпропетровщині розроблена та реалізується Програма усиновлення та інших форм сімейного виховання «Родина для дитини». Це перший системний регіональний проект в Україні з розвитку сімейних форм виховання. 

Олександр Вілкул поставив завдання щороку влаштовувати близько 20% вихованців державних установ (тобто близько 400 дітей на рік) у сімейні форми виховання та усиновлення. Причому перевага віддається національному усиновленню. Таким чином, протягом п'яти років це питання буде вирішено.

За словами Уповноваженого Президента з прав дитини, станом на 1 січня 2012 року в Україні у прийомних сім'ях і дитячих будинках сімейного типу (ДБСТ) виховується 9905 дітей; створено 594 дитбудинків сімейного типу та 3430 прийомних сімей. На Дніпропетровську область припадає десята частина з усіх створених  в Україні ДБСТ, прийомних сімей та влаштованих до цих форм виховання дітей. У Дніпропетровській області функціонує 59 дитячих будинків сімейного типу та 290 прийомних сімей, в яких виховується 927 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Тільки в 2011 році створено 20 ДБСТ та 69 прийомних сімей.

Для створення ДБСТ у 2011 році придбано 4 будинки, а в 2012 році планується придбати ще 10 будинків.

 

 

версія для друку