українська російська англійська
З початку нового маркетингового року Україна експортувала на 2,86 млн. тонн зерна більше, ніж у минулому
16.01.2012 | 17:25
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

З початку нового 2011/2012 маркетингового року Україна експортувала 9,65 млн тонн зернових, що на 2,86 млн. тонн перевищило минулорічний показник. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк.

За даними Мінагрополітики, у 2011 році Україна увійшла в трійку найбільших експортерів зерна в світі.

«По ячменю наша держава зайняла 1 місце, а по пшениці – 6-те. Окрім того, спостерігається збільшення експорту не лише зернових. Так, по виробництву насіння соняшнику, Україна посідає 3 місце, друге - по виробництву соняшникової олії, і перше – по експорту цієї продукції», - повідомив Міністр.

У цілому, за 6 місяців експорт продукції АПК зріс на 30 %, і становить понад 10 млрд. доларів США. Окрім того, зовнішньоторговельне сальдо позитивне і дорівнює майже  4,8 млрд. дол. США. Такі показники, за словами Міністра, дозволяють робити позитивні прогнози щодо подальшого розвитку України, як аграрної країни.

«Якщо порівняти урожайність та валовий збір культур зі середнім рівнем цих показників у країнах ЄС, то можна стверджувати, що в Україні є потенціал для того, щоб вже у найближчі роки практично подвоїти виробництво сільгосппродукції, яка забезпечить продовольчу безпеку країни та буде направлена на зовнішні ринки», - зазначив Микола Присяжнюк.

 

версія для друку