українська російська англійська
Міністр закордонних справ України зустрівся з Президентом та Головою Саейму Латвійської Республіки
16.01.2012 | 17:50
Прес-служба Міністерства закордонних справ

У ході робочого візиту до Латвії 16 січня 2012 року, Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко зустрівся з Президентом Латвійської Республіки Андрісом Берзиньшем.

Були обговорені перспективи подальшого розвитку українсько-латвійських відносин у політичній, економічній та культурно-гуманітарній сферах у світлі реалізації домовленостей, досягнутих під час офіційного візиту до Латвії Президента України В.Ф.Януковича у грудні 2010 року. Йшлося, зокрема, про підготовку до проведення важливих двосторонніх заходів: П’ятого засідання Українсько-Латвійської міжурядової комісії з питань економічного, промислового і науково-технічного співробітництва та візитів вищих посадових осіб України до Латвії.

Окрема увага була приділена забезпеченню культурно-освітніх потреб етнічних українців, які проживають у Латвії. Міністр закордонних справ України К.Грищенко високо оцінив успішну реалізацію проекту реконструкції Ризької української середньої школи та висловив глибоку вдячність Латвійській державі за піклування про українську громаду. 

Президент Латвійськуої Республіки А.Берзиньш підтвердив незмінність підтримки його державою євроінтеграційних прагнень України і готовність ділитися інтеграційним досвідом Латвії у тих сферах, які є пріоритетними для України.

Крім того, 16 січня Костянтин Грищенко зустрівся з Головою Саейму (Парламенту) Латвійської Республіки Солвітою Аболтинею. Під час зустрічі К.Грищенко наголосив на розвитку міжпарламентського виміру відносин між Україною та Латвією.

„Активізація співробітництва на рівні парламентських груп Верховної Ради України та Саейму Латвійської Республіки значно сприятиме розвитку міжпарламентського діалогу між нашими країнами”, - зазначив К.Грищенко. Сторони погодилися, що офіційний візит Голови Верховної Ради України В.М.Литвина до Латвійської Республіки в цьому році, а також діяльність груп міжпарламентської співпраці, створених у Верховній Раді України та Саеймі Латвії, сприятимуть подальшому розвитку традиційно дружніх відносин між Україною і Латвією.

Під час бесіди С.Аболтиня запевнила Міністра у незмінній підтримці Латвійською державою євроінтеграційних прагнень України і готовності поділитися досвідом законодавчої роботи у тих сферах, які є пріоритетними для нашої держави.

„Що стосується відносин України та ЄС, то ми безумовно підтримуємо євроінтеграційні прагнення Києва і вітаємо завершення переговорів по Угоді про асоціацію”, - зазначила Голова Саейму Латвії.

Під час зустрічі була також висловлена обопільна зацікавленість в інтенсифікації культурно-гуманітарної співпраці.

На завершення зустрічі Міністр закордонних справ України К.Грищенко висловив глибоку вдячність Латвійській державі за піклування про етнічних українців, які проживають в Латвії, зокрема, за успішну реалізацію проекту реконструкції Ризької української середньої школи.

У свою чергу голова Саейму Латвії зазначила: „Ми високо цінуємо і відзначаємо роль української громади в Латвії, ми дуже раді, що наші діти зможуть вивчати українську мову в Ризі у відреконструйованій Ризькій українській середній школі”.

 

версія для друку