українська російська англійська
На Луганщині стартують пілотні проекти з підвищення рівня зайнятості населення
16.01.2012 | 18:10
Луганська ОДА

Пілотні проекти з підвищення рівня зайнятості населення стартують у Брянці та Марківському районі у поточному році. Для розробки і реалізації цих проектів буде створена спеціальна робоча група, до якої увійдуть фахівці профільних управлінь облдержадміністрації, а також податкової служби та інших обласних структур. Таке доручення дав в ході апаратної наради голова Луганської облдержадміністрації Володимир Пристюк.

За його словами, Брянка й Марківський район обрані для впровадження пілотних проектів не випадково. Ці проекти мають стати зразком системної щоденної роботи обласної й місцевої влади, кінцева мета якої -  підвищення самодостатності територій. «Зрештою по кожному регіону Луганщини ми розробимо індивідуальний проект з урахуванням їх специфіки, але спочатку, звичайно ж, необхідно напрацювати базис. Тому реалізацію проектів з підвищення рівня зайнятості населення ми почнемо з традиційно сільськогосподарської – Марківський район – і умовно депресивної – м.Брянка – територій, а потім на їх основі відпрацюємо відповідний алгоритм», – розповів голова облдержадміністрації.

Володимир Пристюк підкреслив, що робота має бути спрямованою на конкретні підприємства. «Необхідно чітко визначити перспективи діяльності й ефективність менеджменту на місцях, а також форми роботи з кожним місцевим підприємством: яким воно бачить свій подальший розвиток, скільки у зв'язку з цим планує створити нових робочих місць, які надати працівникам умови тощо», – відзначив губернатор.

За словами голови облдержадміністрації, обласна влада зі свого боку готова надати підприємствам всебічну підтримку, починаючи від внесення їх у проект «Золота сотня» до консультацій по новому Податковому кодексу.

Крім того, управлінню освіти і науки облдержадміністрації доручено провести роботу з учбовими закладами регіону щодо орієнтації на підготовку найбільш затребуваних на Луганщині спеціалісті.

Відзначимо, що і Брянка, і Марківський район за останній рік провели велику роботу щодо підвищення рівня зайнятості населення. Так, у Брянці в 2011 році було створено 1050 нових робочих місць (у 2010 році – всього 586). В той же час в Марківському районі досягнута домовленості, що всі районні сільськогосподарські підприємства візьмуть у поточному році на роботу не менше як по 15 молодих фахівців (всього 176 чол.).

«Саме кількість робочих місць та рівень оплати праці наших громадян визначають рівень розвитку міста й району, – переконаний Володимир Пристюк. – Тому цими питанням повинен опікуватися безпосередньо очільник території. І цю роботу облдержадміністрація бере під особливий контроль».

 

версія для друку