українська російська англійська
"Стрес-тести" АЕС Європейського Союзу, Швейцарії та України обговорить громадськість
17.01.2012 | 17:42
Прес-служба Державна інспекція ядерного регулювання

17 січня 2012 року в м. Брюсселі (Бельгія) відбулось громадське обговорення результатів «стрес-тестів» АЕС Європейського Союзу, Швейцарії і України – «Партнерські перевірки «стрес-тестів» після Фукусіма». Генеральний директорат з енергетики Європейської  Комісії (DG ENER) та Група Європейських Регуляторів Ядерної Безпеки (ENSREG) винесли на розгляд представників громадськості та ЗМІ результати «стрес-тестів» АЕС Європейського Союзу, Швейцарії і України.

Крім цього, були представлені подальші дії цих країн, в т.ч. України - проведення партнерських перевірок (peer review) «стрес-тестів», які планується здійснити до кінця травня 2012 року. До участі у партнерських перевірках залучені представники органів ядерного регулювання країн-членів ЄС та експерти Європейської Комісії). Результати партнерських перевірок будуть винесені на наступне громадське обговорення (орієнтовно – травень 2012, м. Брюссель).

Представників громадських організацій були запрошені надсилати свої запитання, зауваження та коментарі до «стрес-тестів» та національних звітів на адресу ENSREG (http://www.ensreg.eu/transparency-and-social-involvement/public-participation) або національного органу ядерного регулятора (в Україні – Держатомрегулювання України pr@hq.snrc.gov.ua). Надіслані зауваження будуть враховані в процесі проведення таких партнерських перевірок.

Необхідно нагадати, що участь у «стрес-тестах» взяли всі країни Європейського Союзу, де знаходяться атомні електростанції, члени Європейського Союзу без АЕС (17 країн), а також країни, що приєдналися до «стрес-тестів» - Швейцарія та Україна. Так, в червні 2011 року Україна приєдналася до ініціативи Європейської Комісії та ENSREG щодо проведення «стрес-тестів» для АЕС у країнах-членах ЄС та сусідніх країнах (Декларація щодо проведення «стрес-тестів», 24.06.2011).

Національний звіт України щодо результатів проведення «стрес-тестів» для АЕС України можна переглянути http://www.snrc.gov.ua/nuclear/uk/publish/article/171599.

 

версія для друку