українська російська англійська
2011 року запорізькі ревізори повернули державі втрат на суму понад 164 млн. грн.
17.01.2012 | 18:09
Прес-служба Державної фінансової інспекції

Завдяки заходам, вжитим запорізькими ревізорами, протягом 2011 року відшкодовано втрат фінансових та матеріальних ресурсів на суму майже 164 млн. грн.

Контролю піддано операції з використання державних та комунальних ресурсів на суму 28,1 млрд. грн., що майже у 1,4 рази більше порівняно з 2010 роком (20,5 млрд. грн.).

Під час проведених 2011 року контрольних заходів майже на кожному перевіреному підприємстві, установі, організації встановлені певні порушення та недоліки, що свідчить про недостатню дисципліну в бюджетній сфері та в державному секторі економіки регіону.

Так, упродовж 2011 року проведено ревізії фінансово-господарської діяльності 28 професійно-технічних навчальних закладів, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. Порушення виявлені в кожному з них. Загальна сума втрат фінансових і матеріальних ресурсів становила 2,7 млн. грн.

Під час ревізій окремих питань фінансово-господарської діяльності на 9 об’єктах контролю встановлено втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму 2,4 млн. грн. Ревізії 7 підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів України, дали змогу встановити порушень, що призвели до втрат на загальну суму 1,3 млн. грн.

Крім того, під час ревізій фінансово-господарської діяльності ПАТ „Дніпроенерго” та ВАТ „Запоріжжяобленерго”, що входять до сфери управління Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, встановлено фінансових порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, більше як на 27 млн. грн.

За результатами контрольних заходів 2011 року застосовано 554 фінансові санкції. Зокрема, у 91 випадку призупинено бюджетні асигнування на 53 об’єктах контролю; у 391 – зупинено операції з бюджетними коштами 229 об’єктам контролю; зменшено бюджетні асигнування у 64 випадках 45 об’єктам контролю на загальну суму 1,7 млн. грн. та прийнято вимоги про повернення використаних не за цільовим призначенням сум, наданих 8 одержувачам бюджетних коштів на суму 100 тис. грн.

Правоохоронним органам передано 159 ревізійних матеріалів, за результатами розгляду яких порушено 56 кримінальних справ. До адміністративної відповідальності притягнуто 1079 посадових осіб, до дисциплінарної та матеріальної – 261 особу.

 

 

версія для друку