українська російська англійська
Прем'єр-міністр жорстко вказав на відсутність належного контролю за ціноутворенням на послуги ЖКГ
18.01.2012 | 11:48
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Підвищення тарифів відбулося через неналежний контроль з боку органів, які зобов’язані оперативно реагувати на такі зміни та вживати відповідних заходів по недопущенню незаконного підвищення тарифів. Про це Прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив під час засідання Кабінету Міністрів України 18 січня.

Глава Уряду повідомив, що окремі керівники місцевих органів влади, скориставшись ліквідацією державного органу, який відповідає за ціни в країні, з 1 січня підвищили квартирну плату, через що в середньому в країні вона зросла на 8,3%.

На переконання Миколи Азарова, це сталося тому, що з боку Міністерства регіональної політики, будівництва та житлово-комунального господарства, особисто з боку Міністра регіонального розвитку будівництва та ЖКГ Анатолія Близнюка, не було контролю і оперативного реагування на раптове підвищення квартплати. Неприйнятна також пасивна позиція створеного минулого року спеціального регулятора – комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг і особисто її голови Валерія Саратова.

«І не треба посилатися на те, що це повноваження місцевої влади. Між іншим, оплачувати їх рішення доведеться з державного бюджету», - зазначив Микола Азаров, пояснивши, що «в країні ніхто з працюючих не повинен сплачувати за комунальні послуги більше 15% доходу, і ніхто з пенсіонерів – більше 10% доходу».

«Різницю компенсуємо ми всі, платники податків, з бюджету держави. Так що розводити руками і на когось кивати я не дозволю. А хто буде відповідати за такі рішення, ми сьогодні визначимось», - сказав Глава Уряду.

 

версія для друку