українська російська англійська
В основі програми розвитку сільського господарства Запорізької області - зрошення земель і заохочення тваринників
18.01.2012 | 12:11
Запорізька ОДА

Запорізька обласна державна адміністрація завершила розробку Програми розвитку сільського господарства області на 2012-2013 роки.

За словами заступника голови ОДА Олександра Дудки, мета програми  - нарощування валового виробництва продукції рослинництва та тваринництва, зокрема молочного скотарства, шляхом підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва.

Тож у 2012-2013 роках зусилля обласної виконавчої влади в галузі рослинництва будуть спрямовані на поліпшення агрохімічних властивостей ґрунтів і відновлення їх родючості. Особлива увага буде приділена відновленню мережі зрошування земель, що дозволить зменшити залежність сільськогосподарського виробництва від несприятливих погодних умов.

Організаційними заходами у молочному скотарстві передбачено реконструкцію та будівництво молочних комплексів та ферм, упровадження ресурсозберігаючих технологій, формування кооперативів та некомерційних об’єднань (це дозволить селянам концентрувати виробництво молока), створення інформаційної бази об’єктів інвестування та інше.

У Програмі передбачено виділення коштів з обласного бюджету на польові ґрунтово-меліоративні обстеження та розробку проектно-кошторисної документації на проведення хімічної меліорації малопродуктивних солонцюватих ґрунтів. Також планується виділення часткової компенсації сільгоспвиробникам витрат за відновлення меліоративних систем у розмірі 30%. У поточному та наступному роках обласна влада планує заохочувати ті господарства, які забезпечать приріст поголів’я корів молочного та комбінованого напрямку.

З проектом Програми попередньо ознайомилися громадські організації, виробники сільськогосподарської продукції, галузеві профспілки, чиї пропозиції та побажання  враховані в кінцевому варіанті.

 

 

 

версія для друку