українська російська англійська
Запорізька ОДА презентувала проект концепції розвитку ЖКГ
18.01.2012 | 12:23
Запорізька ОДА

Під час засідання робочої групи «Регіональний економічний розвиток» Комітету економічних реформ у Запорізькій області відбулася презентація  проекту концепції розвитку ЖКГ Запорізької області.

Одне з головних завдань проекту концепції –  забезпечення населення області якісною питною водою, а також вирівнювання тарифів на цю послугу. Єдиний можливий механізм реалізації цих завдань -  створення єдиної регіональної водної компанії, яка візьме на себе видобуток, транспортування води та надання послуг водопостачання, а також увесь комплекс питань, пов’язаних з будівництвом та модернізацією водопровідних мереж.

Також у проекті концепції порушується питання щодо недосконалості централізованого теплопостачання для малих населених пунктів. Для виправлення ситуації влада готова піти назустріч територіям у здійсненні модернізації теплозабезпечення з використанням децентралізованих, автономних систем.

Особлива увага приділяється благоустрою територій та їх утриманню в чистоті. У проекті концепції пропонується визначити єдиного виконавця робіт з прибирання, санітарної очистки та благострою населених пунктів, що дозволить підвищити відповідальність конкретного виконавця послуг, а також створити ринок і відповідно – конкуренцію, що в результаті відобразиться на якості та вартості послуг.

За словами заступника голови Заплорізької ОДА Петра Гончарука, не варто недооцінювати і перспективи створення ОСББ у містах області.

«Незважаючи на існуючі складнощі в процесі створення ОСББ, іншого шляху реформування взаємовідносин у житловому секторі немає. Без створення ефективного власника житла в особі ОСББ наші зусилля з підвищення якості послуг та залучення інвестицій ні до чого не призведуть. Наша мета – підвищення якості послуг шляхом створення конкурентного ринку із залученням приватного капіталу. Прихід керуючих компаній на зміну існуючій системі обслуговування житлового фонду є лише питанням часу, і наша мета – щоб Запорізький край став «піонером» у цьому процесі», - зазначив Петро Гончарук.

 

версія для друку