українська російська англійська
У "Школі пацієнта" провели перше заняття на тему реформування системи охорони здоров'я
18.01.2012 | 14:21
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Реформа у системі охорони здоров’я проводиться у першу чергу для пацієнтів. А тому, яких би аспектів не стосувалися зміни, інформування населення та проведення просвітницької роботи є чи не найважливішим завданням, зазначив заступник Міністра охорони здоров’я Олександр Толстанов під час першого заняття спільного освітньо-просвітницького проекту Всеукраїнського Лікарського Товариства (ВУЛТ) та Головного управління охорони здоров’я м. Києва «Школа пацієнта», присвяченого питанням реформування системи охорони здоров’я.

У першому занятті, що відбулося днями у Центральній районній поліклініці Дніпровського району, взяли також участь начальник ГУОЗ м. Києва Віталій Мохарєв, Президент ВУЛТ Олег Мусій, начальник УОЗ Дніпровського району Даніель Карабаєв, громадські організації, пацієнти. Під час заходу обговорювалися питання І етапу реформування у пілотних регіонах та районах, зокрема – створення амбулаторій первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) та підготовка лікарів загальної практики/сімейної медицини.

Пацієнти мали змогу у доступній формі почути про усі етапи реформування, їх мету, хід та перші результати упровадження реформ на усіх ланках системи охорони здоров’я, відверто поспілкуватися із представниками вищого керівництва, а головне, – отримати відповіді на конкретні запитання. Людей найбільше цікавили їх можливості як пацієнтів внаслідок реформи, а також у яких випадках звертатися за допомогою до сімейного лікаря.

Дніпровський район м. Києва, де реалізується пілотний проект реформування, став піонером у проведенні циклу занять з цієї тематики. Надалі їх проведення продовжиться й у інших районах столиці.

Довідково. «Школа пацієнта» – один із провідних на сьогодні проектів, ініційованих ВУЛТ, проводить цикли занять різноманітної медичної тематики, де відвідувачі мають можливість прослухати цікаві лекції, обговорити найбільш актуальні питання свого здоров’я, навчитись практичним навичкам надання першої медичної допомоги, тощо.

У рамках проведення навчальних курсів для лікарів загальної практики/сімейної медицини у планах ВУЛТ на 2012 рік є впровадження спільного з ГУОЗ м. Києва проекту «Школа практикуючого лікаря».

версія для друку