українська російська англійська
Новий Закон України "Про державну службу" містить ряд новацій для запобігання проявам корупції
18.01.2012 | 17:37
Прес-служба Національного агентства України з питань державної служби

У 2011 році закладено правову базу для реальної боротьби з корупцією. Законодавчі новації представили на прес-конференції, яка відбулася 18 січня 2012 року в медіа-холі інформаційного агентства «Українські новини» представники Національного агентства з питань державної служби Ігор Попов та Сергій Яременко.

«Ідеологія нової державної антикорупційної політики – це з використанням кращого міжнародного досвіду запровадити чіткі і однозначні механізми і обмеження для запобігання корупційним проявам», - заявив перший заступник Голови Нацдержслужби Ігор Попов. Новий антикорупційний закон набув чинності з 1 липня 2011 року і поширює свою дію на більш ніж 1 мільйон осіб – державних службовців, депутатів місцевих рад, співробітників правоохоронних органів тощо. Окрім іншого, новий закон запровадив жорсткі обмеження на отримання подарунків посадовими особами, унормував поняття конфлікту інтересів, дав чіткі роз’яснення щодо можливостей сумісництва та отримання додаткових доходів.

З 1 січня 2012 року набули чинності ще дві статті антикорупційного закону. Стаття 11 запроваджує механізм спеціальної перевірки відомостей про кандидатів на зайняття посад. Тепер для широкого кола посадових осіб будуть перевірятися відомості про їхню освіту, доходи, майно, можливі стягнення за корупційні правопорушення.

Досить жорсткими є обмеження щодо отримання подарунків. Так, посадовим особам забороняється приймати дарунки від підлеглих, а також за дії в інтересах дарувальника. Жорстко обмежено можливу вартість дарунків. «Відтепер посадовець при отриманні подарунка повинен ретельно зважити: чи отримав би він такий же подарунок, якби не займав відповідну посаду?», - прокоментував головну мету обмежень з приводу подарунків начальник відділу контролю за дотриманням законодавства по боротьбі з корупцією контрольного управління Нацдержслужби Сергій Яременко.

Новий Закон України «Про державну службу» також містить ряд новацій для запобігання проявам корупції. Так, державний службовець буде більш захищений від незаконних дій чи розпоряджень керівника. Розмір зарплати держслужбовця буде не менше ніж на 80% складатися із посадового окладу, і керівник не зможе в ручному режимі керувати доходами підлеглих. Службовці матимуть чіткі механізми захисту і оскарження від незаконних вказівок, що зменшить можливості для корупційних вчинків. Закон набуває чинності з 1 січня 2013 року.

Нацдержслужба проводить широку роз’яснювальну роботу щодо нового антикорупційного законодавства. Так, протягом року в Національній академії внутрішніх справ та її територіальних відділеннях, Національній академії державного управління при Президентові України, її регіональних інститутах та обласних центрах перепідготовки та підвищення кваліфікації з питань запобігання та протидії корупції за державним замовленням підвищили кваліфікацію понад 20 тисяч державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.

 

версія для друку