українська російська англійська
На Херсонщині будуватимуть унікальну сонячну електростанцію
18.01.2012 | 18:08
Херсонська ОДА

Сьогодні під час зустрічі з головою Херсонської обласної державної адміністрації Миколою Костяком президент французької компанії «BETEN INTERNATIONAL» Жан Рош повідомив, що його представники цілком готові до реалізації на території Херсонщини проекту електростанції нового для України типу.

Для розвитку проекту BETEN International уже створила окрему юридичну особу - ТОВ «НОВО Енержі». Це новостворене підприємство вступає в партнерські відносини з французькою компанією «ФОНРОШ», провідним європейським виробником трекінгових сонячних систем. В Україні на сьогоднішній день подібних проектів не існує.

Технологія трекінгових систем на сьогоднішній день є найбільш ефективною в галузі сонячної енергетики, тому що дозволяє встановлювати сонячні панелі на рухому основу. Сонячний модуль «стежить» за траєкторією сонця залежно від часу доби та пори року, що максимізує виробництво сонячної електроенергії. Сонячні трекери, є дорогою технологією, проте їх використання дозволяє отримати великий прибуток з проекту за рахунок максимального збільшення збору електроенергії. Попередня оцінка вартості проекту - 15 млн євро.

У свою чергу, Микола Костяк запевнив французьких партнерів у  сприянні обласної влади у вирішенні всіх адміністративних питань. Микола Костяк взяв на себе зобов’язання зламати стереотип про нездоланну бюрократичну машину в Україні: «Херсонщина стане прикладом взаємодії управлінців та інвесторів. Ми покажемо чого можна досягти, якщо апарат влади працює ефективно і не створює додаткових бюрократичних перепон, про які ходять легенди по всьому світу» - сказав Микола Костяк.

Довідка. BETEN International є компанією сфери послуг та інжинірингу, яка присутня в країнах Східної Європи вже близько 25 років і з 1991 року має своє представництво в Україні. Компанія займається проектуванням, реалізацією та впровадженням промислових проектів під генпідряд або «під ключ» на міжнародному рівні. На даний момент BETEN International займається розробкою проектів з відновлюваних джерел енергії в декількох регіонах України.

 

 

версія для друку