українська російська англійська
При заміні газу на вугілля на українських ТЕЦ впроваджуватимуть екологічно безпечну водно-вугільну технологію
19.01.2012 | 10:51
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

Впровадження водно-вугільної технології при переході українських теплоенергоцентралей із дорогого російського газу на вітчизняне вугілля дозволить зменшити шкідливі викиди в атмосферу і забезпечити необхідні екологічні нормативи.

Про це 18 січня повідомив Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко під час Міжнародної конференції «Природний газ та енергетичне майбутнє України».

«У нас є можливість частково замінити газ на вугілля, що ми й будемо зараз робити. Будемо використовувати новітні технології, які вже випробувані і в Європі, і в Китаї. Ми провели попереднє дослідження, переговори і будемо використовувати так звану водно-вугільну технологію, яка дозволяє не мати викидів в атмосферу і забезпечити відповідні екологічні нормативи», - зазначив Міністр.

Юрій Бойко наголосив, що для впровадження новітніх технологій при виробництві електроенергії на ТЕЦ необхідно розвивати програми залучення інвестицій і розвитку співпраці між державою і приватним капіталом у цій галузі.

«Це буде залучення державно-приватного партнерства у повному обсязі - державні програми і приватний капітал, який також пішов у цю галузь. Тому що, враховуючи вартість газу, надзвичайно вигідно використовувати вугілля для виробітку електричної енергії. У 2011 році ми дійшли до видобутку 82 млн. тонн вугілля в країні, це майже на 10% більше, ніж  попереднього року. В нас є можливість частково замінити газ на вугілля, що ми й будемо зараз робити», - сказав Міністр.

версія для друку