українська російська англійська
Митники припинили спробу незаконного вивозу старовинної монети Римської імперії, датованої 238-244 рр.н.е.
19.01.2012 | 11:47
Прес-служба Державної митної служби

Працівники митниці припинили спробу незаконного вивозу старовинної монети Римської імперії, датованої 238-244 рр.н.е. Це з’ясувалося після проведення ретельної культурологічної експертизи. Фахівці встановили, що на монеті зображений Імператор Гордіан Пій ІІІ.

Мідна монета була виявлена і вилучена у громадянина Туреччини на початку грудня при оформленні стамбульського авіарейсу в Державному міжнародному аеропорту «Сімферополь».

Саму монету, на перший погляд непримітну, пасажир рейсу, не вказав у митній декларації, більш того, навіть не заявив про них усно при проходженні «зеленого коридору», порушивши, таким чином, митне законодавство України.

Завдяки пильності інспекторів митниці і за допомогою рентген-апарата, старовинну монету вдалося виявити в сумці серед особистих речей в пасажирському залі.

Дозвільних документів на предмет, як потенційну ймовірну культурну цінність, у громадянина не знайшлося. Невідомо також чи придбав монету громадянин в Україні під час навчання чи, як він повідомив, ця річ належить його родині вже багато років та досталася йому від батька. 

 

версія для друку