українська російська англійська
На Дніпропетровщині у березні введуть в експлуатацію першу чергу реконструкції фільтрів на Аульському водоводі
19.01.2012 | 13:21
Дніпропетровська ОДА

Заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Вячеслав Задорожний провів робочу нараду щодо реконструкції швидких безнапірних фільтрів та системи збирання освітленої води з відстійників цеху очисних споруд на Аульському водоводі. Наразі завершується перший етап реконструкції фільтрів. Реконструкція Аульського водоводу дасть можливість покращити якість питної води для близько 1,5 млн жителів області, значно зменшити витрати питної води на промивку фільтрів та зменшити скидання промивних вод у Дніпро. Перший етап реконструкції буде введено в експлуатацію наприкінці березня 2012 року.

Наразі завершується перший етап реконструкції швидких безнапірних фільтрів та системи збирання освітленої води Аульського водоводу. На об’єкті завершуються роботи щодо заміни зношеного обладнання та пересипки піщаного наповнювача 12 з 24 фільтрів підприємства. Вартість першого етапу реконструкції складає близько 12 млн грн. Фінансування проводиться  з державного та обласного бюджетів.

У 2012 році подана заявка до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України на реалізацію другого етапу реконструкції швидких безнапірних фільтрів Аульського водоводу.

Це дасть можливість повністю виконати реконструкцію фільтрів підприємства, що забезпечує питною водою близько 1,5 млн чоловік населення міст Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ, Верхньодніпровськ, Новомосковськ і прилеглих районів та зменшити на 25 % споживання електроенергії на даному об’єкті завдяки зменшенню фільтрувальних циклів для доведення води до питних норм якості.

«У вересні 2011 року за ініціативи голови облдержадміністрації Олександра Вілкула на Аульському водоводі вперше за 25 років розпочалася реконструкція швидких безнапірних фільтрів та системи збирання освітленої води цеху очисних споруд. Завдяки злагодженій роботі обласної влади та Уряду наразі завершуються перший етап реконструкції, який буде введений в експлуатацію вже наприкінці вересня цього року. Це дозволить покращити якість питної води, яку споживають близько 1,5 млн мешканців області та зменшити скидання промивних вод у Дніпро», – сказав Вячеслав Задорожний.

Реконструкція проводиться у два етапи. Загальна вартість проекту реконструкції становить понад 28,5 млн грн. Джерело фінансування – обласний та державний бюджет.

На сьогодні в області реалізується цілий ряд проектів з поліпшення якості води. Це і установка фільтрів доочищення в дитсадках і школах області, і зменшення скиду неочищених стоків у басейн річки Дніпро по місту Дніпропетровськ на 70%, і програма зариблення водойм області, і ряд заходів на Карачунівському водопровідному комплексі «Кривбасводопостачання» з впровадження триступеневої очистки води та ін.

версія для друку