українська російська англійська
Волинські здравниці постійно забезпечуються сучасним медичним обладнанням
19.01.2012 | 13:34
Волинська ОДА

Волинські здравниці постійно забезпечуються сучасним медичним обладнанням.  На цьому наголосив голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук при передачі нового УЗД-апарату обласній дитячій лікарні. Сучасне обладнання дасть змогу діагностувати вроджені вади серця та аномалії судин головного мозку в дітей ще в утробі матері, неонатальному періоді та у віці до 18 років.

До цього часу  в дитячій обласній лікарні обстеження серця у дітей  здійснювалося за допомогою застарілого УЗ – апарата. Можливість отримати нове обладнання надав МФБ «Фонд допомоги і розвитку дітям Чорнобиля». Вартість УЗД-апарату  – близько 45 тис євро.

У Волинській області під диспансерним спостереженням у дитячого кардіоревматолога перебуває близько 6500 малечі. Щорічно  вперше  реєструється понад 200 вроджених вад серця та понад 1700  хвороб системи кровообігу у дітей до 18 років. Вчасна і  правильна діагностика цієї патології часто  рятує життя малюка.

Лікарі стверджують, що значна кількість серцево-судинної патології виявляється тільки при спеціалізованому  ультразвуковому  дослідженню, можливому за умови наявності сучасних скринінгових систем. Нагадаємо, що унікальний апарат  аудіологічну діагностичну систему AccuScreen для ранньої діагностики слуху у новонароджених дітей, отримала здравниця від волинських меценатів у грудні минулого року.

На Волині приділяється значна увага питанням ранньої хірургічної корекції вроджених вад серця у дітей, хворі своєчасно скеровуються у науково-практичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії м. Києва,  а операції, які не потребують штучного кровообігу,  проводяться на базі лікарні  зі залученням республіканських спеціалістів. У 2011 році проведено 7 таких операцій

 

версія для друку