українська російська англійська
Держкомтелерадіо провів моніторинг забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації
19.01.2012 | 13:53
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

Держкомтелерадіо України узагальнив інформацію про стан реалізації органами виконавчої влади Плану організації виконання Указу Президента України «Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації» у 2011 році.

Зокрема, аналіз зібраної інформації показав, що від часу прийняття Закону України «Про доступ до публічної інформації» до центральних органів виконавчої влади надійшло 16270 запитів на інформацію, з яких задоволено 13542, відмовлено - 76. Решта ж звернень досі опрацьовуються.

Варто зазначити, що завдання, передбачені Планом, у повному обсязі виконали майже всі міністерства - 12 із 16, серед яких МЗС, Мінкультури, Мінагрополітики тощо та 20 інших центральних органів виконавчої влади, серед яких Адміністрація Держприкордонслужби, ДПС України тощо.

У той же час, більша частина обласних державних адміністрацій змогла лише частково виконати завдання щодо забезпечення доступу до публічної інформації.  Повністю реалізувати всі пункти Плану змогли лише 10 обласних та Севастопольська міська державні адміністрації.

Окрім того, інформаційно-роз’яснювальну роботу про права та нові можливості громадян, які надає Закон України «Про доступ до публічної інформації», проводять усі державні телерадіокомпанії. Зокрема, Національна телекомпанія України ознайомлює своїх глядачів з можливостями доступу до публічної інформації в інформаційних випусках новин,  ДТРК «Всесвітня служба «Українське телебачення і радіомовлення» готує низку сюжетів у щоденній інформаційній програмі «Пульс», а також запровадила у підсумковій програмі «Пульс - Тиждень» спеціальний інформаційний блок про застосування порядку доступу до публічної інформації.

Державний телеканал «Культура» інформує про права та нові можливості громадян щодо отримання публічної інформації в програмах «Розмова з країною», «Виставка документів», «Доступ до публічної інформації» тощо.

Також, на базі однієї з державних телерадіокомпаній планується підготувати інформаційний відео-та аудіоролик щодо порядку оформлення та подання запитів на інформацію, обов'язків розпорядників інформації, права кожного на оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації та надати ці ролики державним та комерційним телерадіокомпаніям для трансляції в ефірі як соціальної реклами.

На сьогодні здійснюється аналіз інформації, що надійшла в Держкомтелерадіо України, вивчається перший досвід організації роботи в органах виконавчої влади, виявляються проблемні моменти та визначається потреба в удосконаленні законодавства про доступ до публічної інформації, проведенні додаткового навчання державних службовців.

Детальніше з результатами проведеного моніторингу можна ознайомитися на сайті Держкомтелерадіо України у розділі «Доступ до публічної інформації» за адресою http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=90017&cat_id=89240. 

 

 

 

версія для друку