українська російська англійська
На Черкащині відпрацьовуються нові туристичні маршрути, зокрема кінні та велосипедні
19.01.2012 | 14:38
Черкаська ОДА

Головним фактором розвитку туристичної галузі є багатогранний історико-культурний, історико-архітектурний та природно-рекреаційний потенціал Черкащини.

На території області знаходяться: 4 національні та 5 державних історико-культурних заповідники, 21 музей державної та комунальної форм власності, 26 районних та міських музеїв, 247 музеїв на громадських засадах, значні історико-архітектурні пам’ятки (132 об’єкти регіонального та 37 загальнодержавного значення).

У межах області розташовані понад 400 об’єктів природоохоронних територій, а також 21 об’єкт природно-заповідного фонду загальнодержавного значення.

З метою реалізації державної політики у галузі туризму сектором іміджевої діяльності та розвитку туризму Головного управління інвестиційно-інноваційної політики, підприємництва та зовнішніх зносин облдержадміністрації проаналізовано стан виконання Програми розвитку туризму в Черкаській області на 2002 – 2010 роки, більш сконцентрованої на культурних об’єктах. Здійснено моніторинг роботи ліцензіатів туроператорської та турагентської діяльності. Створено та оновлено базу даних приватних зелених садиб, туристичної інфраструктури та об’єктів. На веб-сайті ГУ створено рубрику «Туризм» та розроблено інтерактивну туристичну карту з нанесенням найпопулярніших туристичних маршрутів. Планується створення окремого інтернет-порталу щодо популяризації туристичного потенціалу області.

Спільно з науковцями Черкаського державного технологічного університету та громадськими організаціями розроблено проект Програми розвитку туризму Черкаської області 2012-2020 рр. Його розміщено на сайті, а також спеціально під програму створено інтерактивний форум для громадського обговорення пунктів програми, де вносяться пропозиції та ведеться відкритий діалог влади та громади.

Завершується робота над створенням туристичного буклету «5 сезонів Черкащини».

«Наразі напрацьовано партнерські зв'язки з Міністерством туризму Автономної республіки Крим, Запорізькою, Закарпатською, Чернівецькою, Київською та Миколаївською областями, з якими розпочато роботу над впровадженням спільних проектів», – повідомила завідувач сектором іміджевої діяльності та розвитку туризму Головного управління Анастасія Скрипченко. – А оскільки у цьому році заплановане святкування 500-річчя заснування Чигирина, представники Запорізької області виявили бажання долучитися до заходів туристичного спрямування. Вже є попередні домовленості щодо включення Чигирина до Всеукраїнських маршрутів «Шляхами козацької слави», що раніше обмежувалися Запорізькою та Херсонською областями».

Триває робота з налагодження співпраці з аналогічними управліннями туризму міст Київ, Львів, Одеса, які мають значний досвід у розбудові туристичної інфраструктури тощо.

В області налічується 138 суб'єктів туристичної діяльності (18 туроператорів та 120 турагентів). У порівнянні з минулим роком їх кількість збільшилась на 3,5%, в півтора рази зросли платежі до бюджету (2млн 294 тис.грн), на 12 відсотків збільшилась кількість туристів, охоплених внутрішнім туризмом, майже на стільки ж і кількість екскурсантів.

Не менш важливим є питання розробки нових туристичних маршрутів та розширення географії прийому. Так, сьогодні триває робота над створенням змістовного супроводу по маршруту «Географічний центр України» (Шполянський район), «Місцями давньоруських укріплень» (Чорнобаївський район), «Місцями бойових дій (до 70-річчя визволення області від німецько-фашистських загарбників)».

Відпрацьовуються також кінні та велосипедні маршрути територією області. Належна увага спрямована на відновлення туристичних об’єктів.

Проте своєрідною точкою відліку для активізації розвитку галузі туризму в області має стати проведення Євро 2012. Тим більше, що м. Канів включено до переліку туристичних об’єктів, рекомендованих для відвідування вболівальникам футболу.

версія для друку