українська російська англійська
Послуги дніпропетровських мінімізаторів коштували бюджету понад 300 млн. грн.
19.01.2012 | 16:43
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНої ПОДАТКОВої СЛУЖБи

До складу центру мінімізації входили четверо посадовців ряду суб’єктів господарювання. Клієнтами злочинної групи були підприємства бюджетної сфери та агропромислового комплексу.

Підконтрольні злочинній групі підприємства були переможцями тендерів та постачальниками підприємств - переможців на суму більше як 85 млн. гривень.

Діяли злочинці за стандартною схемою. Два підконтрольні їм підприємства брали участь у тендерних торгах, що проводились суб’єктами господарювання Дніпропетровської, Львівської та Чернівецької областей з часткою державної власності. Загальна сума склала 38,5 млн. грн.

Перемогу в торгах їм забезпечували самі керівники держпідприємств, впливаючи на відповідні тендерні комітети. На рахунки переможців тендерів надходили грошові кошти, які потім перераховувалися на інші фіктивні підприємства, так званої другої ланки злочинної схеми, та використовувалися для штучного формування завищених валових витрат та податкового кредиту з ПДВ, а також подальшої конвертації у готівку.

Проконвертовані кошти розподілялися між учасниками злочинної схеми, частина з яких витрачалася на реальну закупівлю товарно-матеріальних цінностей для замовників по тендерним державним закупівлям. Звичайно, сума коштів в рази відрізнялася від зазначених у протоколах тендерів.

За вказаним фактом порушено кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364, ч.2 ст.366 КК України. 

Під час обшуків офісних приміщень, автотранспорту та місць проживання фігурантів та тіньових офісів вилучено готівки на суму 7,3 млн. грн. та 101 тис. дол. США. На рахунках заблоковано понад 200 тис. гривень.

Під час слідчих дій на зазначених об'єктах учасники злочинного угруповання намагались чинити опір.

Крім того, з’ясувалося, що в схемі з незаконної конвертації було задіяно 9 "транзитних" підприємств, послугами яких користувались підприємства агропромислового комплексу Дніпропетровської області. 

Для накладення арешту встановлюється рухоме та нерухоме майно, яке належить учасникам злочинної групи. Також ініціюється проведення перевірок фінансово-господарської діяльності цих підприємств, а також підприємств-контрагентів "вигодонабувачів", які користувалися послугами центру. 

Загалом за період діяльності центру у готівку було переведено понад 300 млн. гривень.

версія для друку