українська російська англійська
2011 року ревізори встановили порушень у держлісгосподарствах Луганщини майже на 13,3 млн. грн.
19.01.2012 | 16:55
Прес-служба Державної фінансової інспекції

Минулого року ревізори встановили порушень майже на 13,3 млн. грн. у державних лісомисливських господарствах Луганщини. Перевірено було 7 лісомисливських господарств області.

Під час ревізій виявлено низку проблем, які пов’язані з низьким рівнем фінансової дисципліни та з неврегульованістю на законодавчому рівні деяких аспектів діяльності. Зазначена неврегульованість, з одного боку, дає можливість підприємствам галузі здійснювати витрати, яких можна було б уникнути, з другого – призводить до недоотримання доходів.

Так, частина основних засобів не була задіяна у виробничій діяльності, проте амортизація від її зносу нараховувалась. Крім того, до витрат було віднесено різницю у вартості дров, яка надається працівникам лісомисливських господарств у вигляді пільг, та за умовами Колективного договору має надаватися за рахунок нерозподіленого прибутку. Як наслідок, державний бюджет, підприємства та фізичні особи недоотримали 478,2 тис. грн.

В усіх сімох лісомисливських господарствах ревізори встановили порушення в частині оплати праці. Найпоширеніші з них – невиплата передбачених законодавством доплат та надбавок, непроведення індексації заробітної плати тощо. За даними проведених ревізій працівникам лісомисливських господарств недораховано заробітної плати на суму 345,1 тис. грн.

Найбільше порушення встановлено у Новоайдарському лісомисливському господарстві. Ревізори виявили протизаконну вирубку майже 16,4 тис. дерев. Отже, державі як власнику лісових ресурсів було завдано матеріальної шкоди більш як на 7,9 млн. грн.

 

 

 

 

 

 

 

версія для друку