українська російська англійська
Майже 75% дітей-сиріт у Запорізькій області виховуються в родинному оточенні
19.01.2012 | 17:17
Запорізька ОДА

Майже 75% дітей-сиріт у Запорізькій області виховуються в родинному оточенні. Про це повідомила начальник служби у справах дітей Запорізької облдержадміністрації Антоніна Матвеєва, підбиваючи підсумки року. Саме таке принципове завдання –  влаштування якомога більшого числа українських дітей на виховання у сімейному оточенні – поставив Президент України перед місцевими органами виконавчої влади. Йдеться про необхідність розвитку в 2012 році інституту прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, а також популяризації усиновлення, опіки й піклування.

На обліку служби у справах дітей Запорізької облдержадміністрації перебувають 4434 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 1605 можуть бути усиновленими. Торік в області було усиновлено 183 дитини (у 2010 році – 111 дітей), у тому числі громадянами України – 122 та 61 - іноземними громадянами.

Крім того, в 2011 році 73 дитини з притулків влаштовано на виховання у сім’ї (36 – під опіку громадян; 22 – у прийомні родини; 15- усиновлено). За цим показником Запорізька область посідає одне з перших місць в Україні. Загалом же в області сімейною формою виховання охоплено 74,4% дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Під опікою та піклуванням громадян перебуває  2792  дитини.

Також в області функціонує 134 прийомні сім’ї, в яких виховується 258 дітей. Ще 83 дитини проживають у 12 дитячих будинках сімейного типу. 

Протягом минулого року створено 13 прийомних сімей та 1 дитячий будинок сімейного типу, куди влаштовано 44 дитини.

«Сімейна форма виховання – це домінанта у соціальній політиці нашої держави. Наше завдання – збільшити кількість опікунів та усиновлювачів. Ряд заходів, спрямованих на розвиток сімейних форм виховання, передбачено обласною Програмою з реалізації конвенції ООН з прав дитини на 2011-2016 роки. Крім того, обласна влада продовжує працювати над покращенням умов життя дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, забезпеченням  якісного оздоровлення влітку», - окреслив пріоритети роботи заступник голови обласної державної адміністрації Микола Ярмощук.

 

 

версія для друку