українська російська англійська
Україна та США зацікавлені розвивати співробітництво в сфері енергетики
19.01.2012 | 17:33
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Україна та Сполучені Штати Америки зацікавлені розвивати співробітництво в енергетичній сфері, зокрема в сфері газовидобування та ядерної енергетики. Про це йшлося на зустрічі Прем’єр-міністра України Миколи Азарова зі спеціальним посланником Державного секретаря США з питань енергетичних питань в Євразії Річардом Морнінгстаром.

Під час зустрічі сторони відзначили, що обидві країни мають великий потенціал розвивати співробітництво в багатьох напрямках.

Прем’єр-міністр України Микола Азаров за участь представницької організації США у конференції «Український діалог з питань вироблення енергетичної політики: природний газ і енергетичне майбутнє України», яка відбулася в Києві. Він зазначив, що Україна має намір значно збільшити обсяги газу власного видобутку. «Ми були б вдячні, що американські інвестори співпрацюватимуть з нами в розробці та освоєнні родовищ», - додав Микола Азаров.

«Ми високо цінуємо наше співробітництво, особливо у сфері енергетики», - зазначив Глава українського Уряду. При цьому він назвав перспективним розвиток співробітництва між Україною та США в сфері ядерної енергетики.

Прем’єр-міністр подякував Уряду США за внесок в сумі 123 млн. доларів на чорнобильські проекти, зокрема, для перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему.

У свою чергу спеціальний посланник Державного секретаря США з питань енергетичних питань в Євразії Річард Морнінгстар підкреслив, що США завжди приділяє особливу увагу Україні і готові співпрацювати в багатьох напрямках: «Ми вважаємо Україну важливою країною-партнером».

версія для друку