українська російська англійська
Громадські організації об'єднують зусилля для реалізації Національної антикорупційної стратегії на 2011-1015 роки
19.01.2012 | 17:43
Прес-служба Міністерства юстиції

Представники 24 громадських організацій України зібралися в Міністерстві юстиції для обговорення шляхів реалізації Національної антикорупційної стратегії на 2011-1015 роки та участі у цьому процесі інститутів громадянського суспільства. Обговорення відбулося 19 січня в рамках круглого столу, який був організований Міністерством юстиції за сприяння Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнська Спеціальна Колегія з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю».

У ході заходу представників громадянського сектору ознайомили із заходами та завданнями, які мають реалізовуватися органами державної влади спільно з громадськістю. Були обговорені шляхи залучення громадських організацій до реалізації Програми.

Зокрема, представники громадських організацій висловили ініціативу щодо здійснення моніторингу державних органів, залучених до реалізації  Національної антикорупційної стратегії, стосовно витрачання коштів, які спрямовуються на реалізацію цього напрямку державної політики.

Була також висловлена ініціатива щодо здійснення громадської антикорупційної експертизи проектів нормативно-правових актів органів державної влади.

Крім того, представники громадянського сектору заявили про готовність здійснювати постійну інформативну кампанію для формування у суспільстві негативного сприйняття корупції.

У ході засідання представники громадянського сектору домовилися про об‘єднання зусиль для участі в реалізації Національної антикорупційної стратегії на 2011-1015 роки. Зокрема, координацію роботи здійснюватиме Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнська Спеціальна Колегія з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю».

Ініціативна група представників громадських організації, що взяли участь у круглому столі, заявили також про наміри розширювати коло учасників за рахунок залучення інших громадських організацій.

У ході засідання Міністерству юстиції була висловлена пропозиція щодо розробки регіональних програм на виконання Національної антикорупційної стратегії на 2011-1015 роки.

Як відомо, Національна антикорупційна стратегія на 2011-2015 роки була затверджена Указом Президента України від 21 жовтня 2011 року № 1001.

Міністерство юстиції виконує обов’язки спеціально уповноваженого органу з питань антикорупційної політики. Зокрема, на Мін’юст покладені повноваження координації діяльності органів виконавчої влади щодо реалізації антикорупційної стратегії.  Міністерство юстиції визначено відповідальним за формування та ведення Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення.

Крім того, Мін’юст відповідає за здійснення заходів, пов’язаних із залученням до формування та реалізації державної антикорупційної політики інститутів громадянського суспільства.

 

версія для друку