українська російська англійська
Анатолій Близнюк: Мінрегіон готовий представити у встановлений термін структуру собівартості
19.01.2012 | 17:56
МІНІСТЕРСТВА РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА

13 січня набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо процедури встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги». Цей акт був необхідний для спрощення та скорочення процедури встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги, створення рівних умов проходження регуляторної процедури підприємствами галузі, незалежно від того, хто встановлює тарифи на їх послуги – нацрегулятор чи органи місцевого самоврядування, стверджує Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства  Анатолій Близнюк.

«Тепер на законодавчому рівні гарантовано наявність чіткого порядку доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін і тарифів, їхню зміну з обґрунтуванням її необхідності, а також обов’язковість врахування позиції громадян та територіальних громад. Це зменшить збитки підприємств, а також зробить публічною їхню діяльність. Зараз Мінрегіон розробляє проект Порядку доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг та структуру тарифів», – сказав керівник Мінрегіону Анатолій Близнюк.

За його словами, місцева влада правомочна встановлювати тариф на визначені види комунальних послуг, але виключно при їх обов’язковому громадському обговоренні.

«Ми повинні відверто сказати, що у будинках, де роботи з обслуговування споруди та прилеглої території виконує безпосередньо ОСББ, квартплата суттєво вища від тих, які обслуговуються ЖЕКами. Але нарікання від об’єднань ми постійно чуємо не на цей факт, а на відносини із природними монополіями та перевіряючими органами. І це зрозуміло, люди – відповідальні власники житла, дбають про свою власність, не шкодуючи коштів на її утримання. А комунальні підприємства, які належать територіальній громаді, не можуть розвиватися через збитковий для них тариф! Проте, за їхні збитки у підсумку знову платить і громада, і держава. Люди повинні це зрозуміти і брати активну участь в управлінні спільним майном», – прокоментував останнє засідання Уряду Анатолій Близнюк.

 «Мінрегіон готовий у встановлений термін представити структуру собівартості квартплати та механізм її оприлюднення. Але, наголошую, всі тарифи проходять процедуру громадських слухань», – підкреслив Анатолій Близнюк.

 

 

версія для друку