українська російська англійська
Мінрегіон: Соціальне партнерство зміцнюється на місцевому рівні
20.01.2012 | 09:22
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

У 2011 році було суттєво активізовано партнерську співпрацю центральних органів виконавчої влади (зокрема Мінрегіону), органів місцевого самоврядування, соціально-відповідального бізнесу та громадськості.

Цей факт констатували на засіданні ради Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, що відбулося днями у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України під головуванням Анатолія Близнюка. Так питома частка співфінансування проти традиційних 20% виросла до 40 – 50%, а у проектах переможцях конкурсу 2011 року досягає навіть 50 – 70%. За увесь період конкурсного відбору (з 2004 по 2010 роки) при витратах Держбюджету у понад 96 млн грн. до реалізації 694 проектів розвитку місцевого самоврядування вдалося сумарно залучити 234,4 млн грн., з яких понад 82 млн становили кошти місцевих бюджетів та понад 55 – організацій партнерів. Крім того, вперше у 2011 році на конкурс поряд із проектами соціального спрямування було представлено також проекти з підвищення економічної ефективності наявної комунальної інфраструктури. Наприклад, від реалізації проекту Миколаївської обласної ради, а це впровадження комплексу повної переробки твердих побутових відходів з отриманням альтернативних видів палива,  очікується економічний ефект обсягом до 1,5 млн грн. на рік. Запровадження автоматизованого управління технологічними  процесами у каналізаційному господарстві може принести економію до 1,4 млн. грн. на рік громаді Куйбишівського району Донецька.

На згаданому засіданні рада Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування затвердила результати визначення експертною комісією переможців конкурсу 2011 року та визначила необхідні заходи для його проведення у 2012 році.

У минулому році на конкурс у категоріях за величиною конкретної територіальної громади було подано 725 проектів з 25 областей України. Найактивнішу участь узяли представники місцевого самоврядування з Дніпропетровщини (82 проекти), Луганщини (60), Вінниччини (57). Під час анонімного оцінювання проектів було відібрано 130 переможців, зокрема, 16 проектів із Миколаївської області, 13 – з Дніпропетровської, по 11 з Рівненської та Івано-Франківської областей. Загальна сума субвенцій із держбюджету, передбачена на реалізацію проектів – понад 26 млн грн. Як передбачається, кошти для реалізації задуманого громади-переможці почнуть отримувати уже у квітні.

«Досвід і цього конкурсу, і діяльності міжнародних донорських організацій яскраво свідчить, що при належній роботі з громадою на кожну гривню бюджетного фінансування люди знаходять ще три з інших законних джерел. Тому і місцеве самоврядування, і соціальне партнерство варто зміцнювати саме через реалізацію подібних проектів розвитку», – підсумував Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк.

версія для друку