українська російська англійська
У Запорізькому регіоні за 2011 рік відновлено роботу 10 дошкільних навчальних закладів
20.01.2012 | 09:23
Запорізька ОДА

За повідомленням  управління освіти на науки облдержадміністрації протягом минулого року в Запорізькій області відновлено роботу 10 дошкільних  навчальних закладів. Крім того, шість груп було відкрито на базі середніх шкіл. Усього в 2011 році  почали працювати  48  нових груп у дитячих садочках, до яких було  влаштовано 1000 дошкільнят.

Таким чином проблема поступово розв’язується, та  дефіцит місць у дошкільних закладах все ще зберігається.

Якщо  по Україні в середньому  на 100 місць у дитячих садках претендують 108 дітей, то  в Запорізькій області  цей показник становить 116. При цьому  в сільських районах на 100 місць  припадає 72 дитини, а в містах – 128.

Заступник голови обласної державної адміністрації Микола Ярмощук поінформував, що проблему  дефіциту місць у дитячих садочках найбільше відчувають жителі Мелітополя, Бердянська та Запоріжжя. Наразі обласна влада докладає всіх зусиль для того, аби в наступному році відновити роботу ще кількох дошкільних закладів. Принаймні, в Запоріжжі вже виділено 1,8 млн. грн.. на відновлення роботи дитсадка № 285, а в Мелітополі працюють над поверненням приміщення дитячого садочка № 46. Також обласна влада має намір активізувати роботу щодо збільшення ясельних груп для дітей до 3-х років.

«Глава держави вважає неприпустимим скорочення фінансування дошкільної освіти з місцевих бюджетів, - підкреслив заступник голови облдержадміністрації Микола Ярмощук. - Фінансування має відбуватися чітко у відповідності до державної програми розвитку дошкільної освіти до 2017 року. Тож обласна виконавча влада буде працювати над виконанням цього завдання».

 

версія для друку