українська російська англійська
У Кам'янець-Подільську активно реалізовують програму "Питна вода"
20.01.2012 | 10:22
Хмельницька ОДА

Кам’янець-Подільський продовжує утримувати лідерство серед міст України із впровадження програми «Питна вода», яка розрахована на 2006-2020 роки.

Перша установка з доочистки води була відкрита до Дня міста поблизу міської поліклініки. За півроку кам’янчани спожили понад 300 тисяч літрів якісної очищеної води.

18 січня відбулося урочисте відкриття двох бюветів, які розташовані на території міської лікарні (поблизу полового будинку) та НВК №17. Спочатку червону стрічку міський голова Михайло Сімашкевич і депутат обласної ради Володимир Мельниченко перерізали біля установки доочистки питної води по вул. Матросова. Ця вода новими мережами подається у їдальню міської лікарні. Тут також буде функціонувати сучасна лінія бутелювання. Депутат повідомив, що він уже закупив за власні кошти 500 бутилів ємністю 20 л, для того, аби передати їх до дитячих садочків та шкіл міста. Діти отримуватимуть цю воду абсолютно безкоштовно, а решта камнчан зможуть придбати її у бюветах за помірну плату. «Хочу, щоб кожен мешканець нашого міста споживав високоякісну воду, адже це так важливо для нашого здоров», - додав Володимир Мельниченко.

Гарним подарунком мешканцям мікрорайону «Жовтневий» стало відкриття бювету на території НВК №17. Головне її призначення – забезпечити водою школярів та вихованців ДНЗ №9, який розміщений поряд. У приміщенні НВК встановлені також питні фонтани для учнів. Як повідомили у адміністрації школи, всього за декілька днів вони стали «улюбленцями» школи, дітям дуже подобається пити з них воду. Обидва бювети освятив протоієрей УПЦ отець Олексій Миханчук.

Таким чином, у місті діятимуть уже 3 установки з доочистки води, і це – не межа. Кошти на програму «Питна вода» виділяються з державного бюджету при співфінансуванні з міського бюджету на рівні 30%. Вартість бювету з лінією бутилювання води по вул. Матросова становить 410 тисяч гривень, а по вулиці Розвадовсього – 345 тисяч грн. «Крім Камнця-Подільського, жодне місто України, яке отримало гроші на такі установки, ще не ввело їх у дію»,- повідомив директор КП «Міськтепловоденергія» Валерій Гордійчук. Саме це підприємство виступило головним підрядником виконання робіт.

Роботи з монтажу обладнання виконувалися під керівництвом фахівців Інституту води та екології (м. Київ). За словами головного інженера цієї установи Юрія Антонова, на сьогодні в Кам’янці-Подільському встановлено найкращі очисні установки мембранного типу. Вони працюють за принципом роботи клітин організму людини, тобто не дозволяють потрапляти у воду будь-яким шкідливим речовинам. Крім того, відбувається спеціальна мінералізація цієї води, що робить її ще більш корисною для людського організму.

 

 

 

 

версія для друку