українська російська англійська
Торік Рівненщина зекономила 90 мільйонів кубометрів газу
20.01.2012 | 11:46
Рівненська ОДА

Левова частка заощадженого імпортного енергоресурсу припадає на промислові підприємства Рівненської області, зауважив заступник голови облдержадміністрації Володимир Новак.

Зокрема, котлоагрегати, орієнтовані на використання нетрадиційної енергетики та альтернативного палива, встановили виробничники деревообробної та хімічної промисловості, а також склопереробної та лісової галузей. До того ж у бюджетній сфері та комунальному господарстві спожили минулоріч майже на 17 мільйонів кубометрів газу менше в порівнянні з 2010-им. Заощадливішими торік були й краяни.

За словами Володимира Новака, це результат системної роботи – впровадження енергозберігаючих технологій, переведення котелень  на альтернативне паливо, стовідсоткове оснащення засобами обліку підприємств комунальної теплоенергетики Рівненщини.

Перспективою 2012 року є продовження курсу на енергонезалежність, акцентував Володимир Новак. Зокрема, наймасштабнішим у промисловості є інноваційний проект, який реалізовують німецькі інвестори на ПАТ «Волинь-цемент». Завдяки переоснащенню виробництва на використання твердого палива там поступово знижено рівень споживання природного газу в понад 14 разів. Готові до впровадження економічно вигідних проектів і теплопостачальники Рівненщини, зазначив Володимир Новак. Зокрема, підприємства комунальної теплоенергетики вже розробили інвестиційні проекти, реалізація котрих дозволить замінити дороговартісний імпортний енергоресурс місцевими відходами деревини, торфом та іншими альтернативними видами палива.

 

версія для друку