українська російська англійська
Україна в пошуку альтернативних постачальників природного газу
20.01.2012 | 11:39
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

Кабінет Міністрів України схвалив розпорядження «Про підписання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Азербайджанської Республіки про співробітництво в організації постачання зрідженого природного газу на територію України з Азербайджанської Республіки». Документ датований 18 січня 2011 року.

Проект Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Азербайджанської Республіки про співробітництво в організації постачання зрідженого природного газу на територію України з Азербайджанської Республіки підготовлено на виконання домовленостей досягнутих Президентами України та Азербайджану в Давосі та Меморандуму між Кабінетом Міністрів України та Урядом Азербайджанської Республіки про співробітництво в організації постачання скрапленого природного газу на територію України від 28.01.2011.

Метою реалізації зазначеної Угоди є встановлення взаємовигідного співробітництва з Республікою Азербайджан в сфері постачання скрапленого газу на територію України та забезпечення необхідних організаційних і техніко-економічних умов для реалізації Україною проекту будівництва терміналу з регазифікації скрапленого природного газу, що буде доставлятися в акваторію Чорного моря.

Реалізація Угоди дозволить Україні залучити до постачання газу альтернативних експортерів, що, безумовно, позначиться на створенні конкурентного механізму формування ціни імпортованого газу для України.

версія для друку