українська російська англійська
Микола Азаров: Україна може обійтися без кредитів МВФ, але налаштована на продовження співробітництва
20.01.2012 | 17:27
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Україна може обійтися без кредиту Міжнародного валютного фонду, однак налаштована на продовження співпраці з Фондом за програмою стенд-бай. Про це заявив Прем'єр-міністр України Микола Азаров на підсумковій прес-конференції з центральними і регіональними ЗМІ.

"Ви питаєте, чи обійдемося ми без кредиту МВФ? Та в мене сумнівів жодних немає, що обійдемося. У мене точно таких же сумнівів не було і в 2011 році, і ми цей рік прожили. Але ми налаштовані на співпрацю з МВФ, налаштовані на реалізацію програм співробітництва. Ми будемо все робити для того, щоб ця програма працювала"- підкреслив Глава Уряду.

Прем'єр пояснив співпрацю з МВФ - це найдешевші на ринку гроші. "Нам з вами ще гасити той кредит, який наші попередники взяли в 2008-2009 рр.." - зазначив Микола Азаров.

За його словами, зараз дискусія з МВФ продовжується: «Нарешті (я вам скажу так) в середовищі навіть МВФ стало прокидатися здорове міркування».

Азаров навів приклад Греції, яка три роки "затягує пояс" і веде режим жорсткої економії, але все одно має дефіцит бюджету на рівні 9%. «Ми зуміли з 15 до 1,7% звести дефіцит, і не вдавалися до жодних заходів скорочення бюджетних витрат, а тим більше, соціальних витрат», - сказав Микола Азаров. Він вважає, що стискання бюджетних видатків веде до зниження купівельної спроможності людей, а це - до обмеження внутрішнього ринку, і, відповідно, до створення кризових явищ в економіці: "Так, треба стабілізувати витрати держави - обов'язково, але при цьому треба грамотно думати, як розвивати економіку, як зберегти, принаймні, купівельну спроможність людей, як її збільшувати».

Прем'єр-міністр повідомив, що зараз Уряд підготував для МВФ цілий пакет пропозицій, які покажуть збалансованість нашого підходу.

версія для друку